Humer Creative Commons License 2000.05.02 0 0 63
EIC,

A zörgésnek olyan hangja volt, mintha az ajtókárpit csinálná. Előfordult az első és a hátsó ajtóban is. Mentesék szüntették meg, elmondásuk szerint az ajtózárat "kenték" meg vmi finom kenőanyaggal.

A stabilizátor nekem folyamatosan nyikorog, tényleg olyan, mint egy hintó. És csak a melegben jön elő. A hibaelhárítást szintén Mentesék végezték, a múlt éveben, szintén kenéssel. A stabilizátort két műanyag bélésű persely rögzíti a futóműhöz. A kenőanyagot a műanyag persely és a rúd közé nyomták. A múlt nyáron hatásos volt, a nyikorgás megszűnt.
Viszont kb. két hete, a meleg időben előjött, úgyhogy most a műanyag perselyeket ki is cserélik.

A viselkedés alapján a Tiedben inkább a segédkeret felfüggesztéseire gyanakodnék - de nem vagyok mechanikai szakember, csak villamosmérnök.

A Fabiat én is próbáltam, valóban zavaró a késleltetés, de az 1.3 Lxi MPI Felíciámban ez még nagyobb volt. Biztos vagyok benne, hogy ezt meg lehetne szüntetni gyárilag, valószínűleg a vezérlő szoftver finomításával. Persze csak, ha akarják...

Úgy hallottam, hogy az 1.9 SDI nem jön a Fabiabol, piacpolitikai okokból...

Üdv,

Hümér