Horvath Akos Creative Commons License 2023.11.23 0 1 37515

Sziasztok!

 

Kicsit pontosítok, kiderült/rájöttem pár dologra. A bal hátsó ülés visszajelzése villan fel. Az ülésen ISOFIX-es gyerekülés van, de az mondjuk már 1,5 éve, hetente-2 hetente ki-be szerelve másik autó miatt. Az övet eddig sosem kötöttem be a gyerekülés mögött, nem is panaszkodott miatta az autó. A jobb hátsó ülésen is van ISOFIX-es ülés, ott sincs bekötve az öv. Elolvastam a használati utasítást, és az azt javasolja, hogy kössük be az övet, igaz más okból (gyerek ne érje el és fojtsa meg magát vele). Tegnap este próbakörön megint megszólalt, megálltam, bekötöttem az öveket hátul, tovább mentem és nem jött elő a hiba. Azt hittem minden ok így, de ma reggel feleségemnek kb 2 km után megint 1x becsippant a bal hátsó miatt, utána többet nem a hátralévő maradék 20 km alatt. 

Most már az is kérdés bennem, hogy honnan tudja az autó, hogy ISOFIX-es ülés van berakva és nem kell az öv eleve? Másik autónkban (SEAT Leon) sem kötöm be az övet, az se panaszkodik, szóval ez igazából általános kérdés.

Illetve így akkor mi lehet a baj?

Hamarosan kipróbálom ülések nélkül, csak hát lehet sokat kell menni, bár eddig elég hamar csippant.

 

Üdv,

Ákos

Előzmény: Horvath Akos (37514)