Rendszer.hiba Creative Commons License 2023.11.19 -1 0 162037

Érdekes szösszenetet, válogatást találtam a neten ...

Ha valósak, ha nem azok, akkor is érdekes gondolatokat közvetítenek.

 

 ..........Ami Istent illeti, az én állásfoglalásom agnosztikus. Meggyőződésem szerint az erkölcsi alapelvek elsődleges fontosságának biztos tudata, ami által az élet jobb és nemesebb, nem igényel egy törvényhozót, főleg nem olyat, aki jutalmazásra vagy büntetésre alapozza törvényeit.Albert Einstein

...............Mielőtt megértenénk a tudományt, természetes azt hinni, hogy Isten teremtette a Világegyetemet. Most már azonban a tudomány meggyőző magyarázatot kínál erre. Mindent tudunk, amit Isten tudhatna, ha létezne. De nem létezik.-Stephen Hawking

............. Az erkölcs alapjához tartozik, hogy... senkitől se követeljük meg, hogy olyasmiben higgyen, amit nem lehet bebizonyítani, és ne hangoztassunk érthetetlen, a lehetséges tudás határain kívül eső állításokat.---Thomas Henry Huxley

.............Ha Isten belekeveredik a politikába, a demokrácia veszélybe kerül.Gérard Biard----------------

...........A vallásról: "Neked ateista vagyok, Istennek viszont lojális ellenzék." A Csillagporos emlékek című filmben.

.......... Ha van Isten akkor könyörögnie kell majd a megbocsájtásomért ----Egy koncentrációs tábor cellájának falára karcolták -----------------

...........Isten egyetlen jó kifogása a világ szörnyűségeire az, hogy nem létezik.------Stephen William Hawking mondta a világmindenség keletkezéséhez nem volt szükség Isten segítségére . ----Teller Ede Én nem mondom hogy nincs Isten azt sem mondom hogy van ,de ha van akkor egyben biztos vagyok hogy munkanélküli .------

.......... Azt nem tudjuk hogy van Isten ,vagy hogy nincs , de azt hogy milyen nyelven beszél azt tudjuk a matematikanyelvén ,mert a világmindenség a matematikanyelvén íródott .

........Isten halott: ám az ember természete már csak olyan, hogy talán még évezredekig lesznek barlangok, amelyekben megmutatják az Isten árnyékát. - És nekünk (...) még az árnyékát is le kell győznünk!---------

............Az ateizmus számomra nem eredmény, még kevésbé esemény: ösztönösen természetesnek tartom. Túlságosan kíváncsi, kétes és gőgös vagyok, semhogy megelégedjem otromba magyarázatokkal.--Friedrich Nietzsche-------

.............A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával.----Voltaire---Istenről

............"Ha kiderülne, hogy van Isten, nem hinném, hogy gonosz. De a legrosszabb, amit mondhatsz róla, hogy nem jött össze neki semmi." A Szerelem és halál című filmben....

 

 

Azon is elgondolkodtam, hogy ha a Tízparancsolatot, illetve a Jézusi tanítások erkölcsiségét, szellemiségét vesszük alapul a kereszténységben, akkor jelen pillanatban él-e a világban mondjuk 10000 igaz keresztény ember?

Illetve azon is, hogy a többi,  magát kereszténynek valló, valójában nem keresztény emberre miféle meghatározás, elnevezés illik?