Kitty Creative Commons License 2000.04.30 0 0 2084
Időpont: tavaly október vége, indulunk Tunéziába. Útvonal: Budapest-Monastir
A repülőn egy helyes kis LCD display nyílt le a fejünk fölött, és mutatta, hogy merre haladunk. Én tudtam fejből, hogy Monastir merre van, de a display szerint egyáltalán nem erre repültünk, hanem teljesen dél fele. Mivel nem vagyunk olyan utasok, akik mindenre tombolva-őrjöngve-ordítva reagálnak, és úgy tűnt a többi utas is belefér ebbe a kategóriába, hallgattunk, és néztünk, hogyan távolodunk egyre jobban attól a ponttól, ami Monastirt jelölte a térképen. A gépen haláli csönd, senki nem tudta, mi van. Egyszerre csak elkezdtünk ereszkedni, mejd láttuk a tengert is (a hátam mögül ülők éppen azon aggódtak, hogy ki és miért téríthette el a gépet, és hogy vajon éppen melyik vad-iszlám ország fele tartunk), és hamarosan leszálltunk Djerbán. Ekkor mindenki tiszta ideg lett, hogy mi a nyavalyát keresünk mi itt, nekünk már rég Monastirban kéne lennünk (tényleg!). Hogy aztán kiderüljön, hogy a tulajdoinképpeni útvonal Budapest-Djerba-Monastir volt, csak erről csak az utasok nem tudtak. Érdekes módon csomóan leszálltak Djerbán- tehát egyesek mégis tudták....