Garabonciás Creative Commons License 2000.04.29 0 0 21
A fizikai állapoton kívül szerintem nagyon befolyásol a tanulásnál az is, hogy mennyire vagy rákényszerítve az ismeretek elsajátítására!
Ebben azthiszem pont fordított a működésem, mint a Tied. Leghatékonyabban mindig az utolsó percben voltam képes a tételek agyamba préselésére. Vizsgára menet az autóbuszon például istenien tudtam tanulni. Míg a vizsga előtt néhány nappal hiába ültem le, egyszerűen nem birtam a tanulásra koncentrálni. Bár másban is az utolsó percek embere vagyok. Mindig mindennel elkészülök, de csak az utolsó percben. Akkor viszont olyan intenzitással tudok dolgozni, hogy behozom a lustaságomból származó lemaradást!
Általában azok a jó döntéseim, amiket nem gondolok túlságosan át, hanem amiket rögtön meghozok.
Talán az én életemben a stressznek előre mozdító szerepe van. Cselekvésre kényszerít!
Van akit megbénít, van akit felpörget! Ez is valószínűleg két alapcsoportosítás lehet, melyet tovább lehet osztályozni!
( Ilyenkor látom, mennyire többet kéne tudni pszichológiából.. Persze azt is gondolom, hogy ezek az empírikus megállapítások sokkal inkább kitítják a képet, mint amikor könyvből olvasod őket!)
Előzmény: ECHOMANIC (20)