vandorvandor Creative Commons License 2023.11.12 0 0 47139

Kedves Forum tagok!

 

Új tél, új probléma, Ariston én így szeretlek. A kazán csak hidegben nem működik, tehát egy igazi premium termék. Életem egyik legnagyobb hibája, hogy megvásároltam 4-5 éve az Ariston genus one 24 nevű rettenetet. A kazánnál csak az "ügyfélszolgálat" borzaslmasabb.  Rengeteg szerelő járt már nálam, de a kazán azóta sem működik normálisan. A mostani probléma, hogy 30-60 másodperc után átáll fűtési szivattyú utánkeringetésre. A házat képtelen felfűteni, csak ki-be kapcsol, pedig még hideg sem volt. A rendszer 5 darab radiátorból áll, nincs bojler, eredeti ariston wifi-s termosztát van hozzá. A másik gondom, hogy a melegvíz borzalmas lassan "készül el". A kazántól 4 méterre lévő zuhanyban kb 1,5 perc mire "meleg" lesz a víz. 50fokra van állítva a melegvíz, mert nem meleg. Most feljebb vettem 55re, aminek következtében váltakozik a hideg-meleg. Mivel így használhatatlan, visszaállítottam 52 fokra, nem forró, de itt még legalább stabíl. Ariston szakemberek jártak nálam, akkreditáltak. Ezt csak azért írom, mert nem okosba lett beüzemelve a rendszer.

Esetleg tudnátok javasolni megoldást a problémákra vagy ismerrtek tényleg megbízható és jó ariston genus one szerelőt?

Fűtés nélkül nem szeretnék nekimenni a télnek.. :(

Válaszotok előre is köszönöm!