Liliomfi 28 Creative Commons License 2023.11.11 0 1 51567

Köszönöm mindenkinek a válaszát.

A linkeket megnéztem, olvastam. A problémám az, hogy amit a kormány kommunikál az már szinte mindenkinek mindegy.

Tudom, ha visszalépek a magánnyugdíj-pénztárból akkor lesz nekem névre szóló állami... Még várok türelemmel.:)

Ez csak egy példa, mindenki tud még néhányat.

Ha csak itt van háborús vészhelyzet és rendeleti kormányzás akkor talán érthető ha  sokan szkeptikusak vagyunk.

Simán lehet, hogy aki lejárat előtt akarja visszaváltani az hazaáruló ilyen háborús időszakban ahol a nemzetet minden irányból külső erők sanyargatják...

A hazaárulóknak pedig nem is kell a pénze, de fizessenek 10 %-ot amiért őriztük nekik.

Sajnos úgy gondolom,ezzel szavazatot sem veszítenének érdemben.

Engem a szakmai véleményetek érdekel, ha sokan szeretnék egy időben visszaváltani és továbbra sem jön EU-s támogatás akkor gyakorlatilag képes lenne-e kifizetni a hitelezőit az állam ha akarná ? Az már politológiai kérdés, hogy ehhez venne-e fel külföldi kölcsönöket ha az szükséges lenne?

Azt látjuk, hogy a Ft. leértékelődése sem érdekel senkit.

Valamiért nem látom, hogy a keleti népeken kívül nagyon vonzanánk a befektetőket és őket sem a kormányba vetett bizalom mozgatja. Ilyenkor arra gondolok, miért finanszírozzam én a kormány hülyeségeit ha komoly pénzügyi szakemberek nem lelkesednek érte?

A mérleg másik serpenyője a hozam ami persze engem is vonz .

Csak azt nem értem, miért nevezik ezt pénzügyi elemzők kevésbé kockázatosnak mint pl a Suprát?

Értem persze, de mindent összevetve mégsem vagyok ebben biztos.

Hogy mi másba fektetnék?

Talán megéri most elhalasztani kisebb beruházásokat, kihagyni egy-egy nyaralást amiért kárpótolhat a későbbi haszon.

Talán jobb egy év múlva autót venni, stb...

Infláció lesz, de az idei kiugró inflációért lehet némi kárpótlás a jövő évi hozam.

Azért az nem mindegy, mekkora értékvesztést nyelnek le az emberek.

16 %-ot nehezebben, ezért kersnek befektetést.

A 8 %- is kellemetlen, de az lenyelhetőbb. Ezért elmélkedem itt magamban, vagyis veletek.