jeney.j Creative Commons License 2023.09.28 0 0 1872

Octinfo, köszi az infót.

 

más...

 

1. Érdeklődöm, hogy aki volt mostanság 5 éves garancia miatt kötelező szervizen, az elektronikus szervizkönyvében látja a 2023-as szerviz bejegyzést? Én sajnos nem látom, csak az előző évet.

 

2. Másik bosszantó dolog amire felfigyeltem, hogy olajcsere után zajosabb az 1.5DPI i30 autóm motorja. Ezt már másodszor tapasztalom amint kihozom az autót a szervizből. Erősen foglalkoztat a gondolat, hogy még tél előtt lecseréltetem az olajat egy másik szakszervizben.

Amit tapasztalok a legutóbbi olajcsere után:

- A gyújtás legalább 1-1,5 köhhintéssel növekedett, előtte alig elforgattam a kulcsot már ment is a motor.

- A motor jobban "bőg" gyorsuláskor, meredekebb lejtőn már nem olyan fickós mint előtte.

- A motor nem megy olyan egyenletesen mint olajcsere előtt.

- Nem vészesek ezek a jelenségek, de engem zavarnak. Korábbi autóimnál megszoktam, hogy szimpla olajcsere után mindig csendesebb lett a motor.

 

Ti mit tapasztaltok i30 1.5DPI szerviz után? Milyen olajat kapott a motor? Tudtok ajánlani megbízható Bp, Pest vagy Fejér Vármegyei szakszervizt? Legfőképp olyan szerviz érdekelne, ahol végig lehet nézni az egész folyamatot és nem tessékelnek ki az ügyfélváróba.

Előzmény: www.octinfo.com (1870)