dave_dömper Creative Commons License 2023.09.23 0 0 7845

A 14. nap után Atamifuji (15e) egyedül áll az élen 11 - 3 eredménnyel). Mögötte Takakeisho (Ow) és Daieisho (Se), mindketten 10 - 4-el. Miután Atamifuji mind Takakeisho-val, mind pedig Daieisho-val

meccselt már korábban (ki is kapott mindkettejüktől), így - szerintem - a sorsolást készítők vagy pl. Kirishima-val, vagy pedig Hoshoryu-val fogják őt szembeállítani. Utóbbi lenne húzósabb, mert neki

kellene még a 8. győzelem is, ha el szeretné kerülni a kado ban-állapotot. Ráadásul, épp emiatt, ma Takakeisho-t is megverte egy uwatenage-al, így most kellő önbizalommal rendelkezhet. Ha a holnapi

zárónapon nyer (mondjuk Atamifuji-val szemben), Takakeisho és Daiaeisho is nyernek, úgy hármas

"play off". Mert - habár, ezen a tornán Takakeisho még nem meccselt Daieishoval - valami rejtélyes

módon, komoly összegben mernék fogadni arra, hogy holnap nem sörsölják kettejüket egymással

 

össze a sorsolást-készítők. Végtére is egészen mindegy. Atamifujinak - ha nem szeretne "rájátszani"

olyan - valakikkel - valakivel, akiktől - akitől ezen a tornán egyszer - már kikapott, úgy mindenképp

nyernie kellene a zárónapon. És akkor senkinek nem lehet kifogása abban a tekintetben sem, hogy

"nem érdemelte meg (újoncként) a Yusho-t". Én - sokkal szívesebben - fordítanám ki ezt a fanyalgó

vélekedést. Méghozzá úgy, hogy "A többiek egyike sem érdemelte volna meg most az Aki Yusho-t."

És - szerintem - ez egy teljesen méltányos megállapítás lenne.