espace.hu Creative Commons License 2023.09.18 0 0 11257

Közben teszteltem , a Pellet-szervíz Kft. saját gyártású A1 tisztaságú (de NEM minősített-bevizsgált) pelletjét . Ez is mint az A2-esük zömével keményfa alapanyag , úgyhogy módosítanom kellett a Ferroli F7N égőfej paramétereit , mert sokkal hoszabban ég mint a fenyőpelletre állított gyári paraméterek szerinti égési idők . Gyári alapbeállítással a tapasztalat , hogy a 3-as teljesítmény fokozatban már a még elégetlen tűzelőre túl sokat adagolva szépen teltölti a garatot is pelettel , ami a hő hatására kissé kitágulva szépen beleszorul az ejtőcsőbe és leáll az égési folyamat A01-es hibával ! Tehát a keményfa pellet-nek több időt kell hagyni a "kiégetésére" .

A tesztelést szigorúan ON/OFF (vagyis NEM modulációs módban) végeztem el 1-4 fokozatokig fixre beállítva , így hosszan meg lehet figyelni az égés tulajdonságait . A tesztek alapján az alábbi beállításokkal megszűnt az A01-es laállás és tökéletesen elégette a pelletet :

Paraméterek :

t07  -  17   (gyári alap 15mp , ezt +2mp-el kitoltam vagyis 2mp-el tovább inkatív a felhordócsiga-motor...+még ehhez jön a t13,t15 negatív módosításából adódó érték, vagyis ott pici lépésenként vettem csak vissza!)

t09  -  28   (maradt a gyári beállítás , 1-es fokozatban kell is !)

t11  -  38   (maradt a gyári beállítás , még mindíg szépen elégeti)

t13  -  40   (gyári érték 46 , ezt vissza kell venni 40=4mp-re , így már nem torlódik fel)

t15  -  48   (gyári érték 53 , csökkenteni kell 48=4,8mp-re)

 

Így kiszámoltam , kb. 23,28%-al kevesebb a pellet adagolás mint a gyári fenyőpellet beállításoknál !!

 

HMV-t fűtők fel vele , 3 napja ezekkel a paraméterekkel teljesen OK. Salakododás minimális az A1 tisztaságúnál .

110-130 Ft/kg , rendelt mennyiségtől függően , 6tonna felett nekem már volt kedvezmény .