vejne Creative Commons License 2023.09.15 0 1 31

Ásóval szinte lehetetlen, nagyon lassú. Nekem egyszer ugyan sikerült, de ott a vakond lehetett süket, mert pont ástam és mellettem 1,5 méterre túrt egy dombot nagy nyugalommal. Kapával kell vadászni rájuk, azt nagy lendülettel lehet a földbe belevágni. Amúgy ami működött, az a Lidliben volt kapható vakondriasztó, amiben volt egy villanymotor és az pörgetett egy szabadon lötyögő fém valamit, ami verődött a szerkezet falához. Na, attól eltűntek a vakondokok. Az út túloldalán a szomszéd kertjében bukkantak fel a túrások, ahol addig egy sem volt. Persze 3-4 hónap múlva ezek a kütyük elromlottak, annyit bírtak. Rá félévre jöttek vissza újra a dögök. Akkor megint vettem ilyet, de valahogy gyengébbek, halkabbak mint az előző darabok, nem is értek el akkora hatást, plusz 2 hónap után már ezek is megálltak. Most tervezek valami régi autódudákből, vagy a régi csengőkből valami hasonló rezgetős dolgot készíteni. Fém dobozban, rugalmatlanul belefogatom a dolgokat, leásom a föld alá, csak a vezeték lóg majd ki, aztán már csak táp kell rá. 

Előzmény: V.Gy. (30)