Katana750 Creative Commons License 2023.08.23 -1 1 55582

Ígértem, hogy leírom a hazautat Románián keresztül annak akit érdekel. Én Kulatánál léptem be Bulgáriába a naposparti nyaralók természetesen nem arról jönnek de a szófiai kerülőn egy az utunk tehát onnantól összefutnak a szálak. Aki Szerbia felé megy haza annak egyértelmű a menet Dragoman-Kalotina. Én egyel tovább mentem a 81-es útra. Kostinbrod-Berkovitsa-Montana-Vidin volt az útvonal. Vidinben megpihentünk és a halálnapon(szombat) indultunk neki Romániának illetve hazánknak. Reggel 9 kor hagytuk egy a nagyon kellemes szállodát és 9:16-kor be is álltunk a jó hosszú sorba. A BW. szerint 0-15 perc volt a várakozás de nem használó írta hanem "hivatalos" tájékoztatás volt. Ez nem tudom mit jelent de nem volt igaz és 45 perc ácsorgás után az asszonyom ráírt, hogy 60 perc feletti a várakozás. Mindezt nem nicknéven hanem a saját nevén. Mit nem akar allah, pillanatokon belül megindult a sor sőt szinte megugrott! A bolgár rendőr mosolyogva szólította nevén a nőmet és kedélyesen érdeklődött merre jártunk, "Vidin Sztarijat Grad Hotel, nice grad" már mehettünk is. A hídpénz a szokásos 6€, aprót nem fogadnak el. A Rovignieta bódé zárva volt így félreálltunk és online megvettük, 14 RON. Rosszarcú emberek adjusztáltak, hogy menjünk a közeli Petrom benzinkútra vegyük meg ott! Nem javaslom csak kényszerhelyzetben. Nincs messze a határtól de ha útközben rendőrbe fut a páciens akkor nincs pardon. Irány Drobeta Turnyu Severin-Orsova-Karánsebes-Lugos(előtte fel a páláyara) Temesvár-Arad(elmegy mellettük a pálya) és a határ. Alapesetben Nagylak de szombat nem alapeset volt. Már Arad előtt írta a mátrix tábla, hogy "Nadlac 240 min" ebből is lehetett tudni, hogy felejtős. Tornya(Turnu)-Battonya 120 perc, szintén zenész. Felmentem Varsándra és Gyulán léptem be. 3 perc volt. Békéscsabától ott az M44, hibátlan autóút 0 forgalommal, egyelőre matrica nem kell. Ennyi volt. Vidin-Gyál 10 óra.