Sheverush Creative Commons License 2023.08.21 0 0 256610

Akkor újabb meccsnap.

A kezdőt tippelni fölöslegesnek érzem. A minap hallottam biztos helyről, hogy amióta Blago itt van a Sportdiagnosztikai Központtal szintet lépett a csapat együttműködése, folyamatosan használják a központot az egyes játékosok terhelhetőségének követésére. Már végre túl vannak azon, ami a lakossági szint (egy kis VO2Max, laktátküszöb mérés a szezon elején), és a Központ is egyre profibb. Szóval olyan infók állnak a stáb rendelkezésére, ami alapján okosan dönthetnek, mi meg csak ködszurkálnánk. Tudom, közvélekedés, hogy Loncart csapágyasra hajtották, és nagy kérdés, miért nem Ojediran lépett pályára, de ennek az okát nem tudhatjuk, tuti nem az, hogy nem tudták, Loncar mennyit bír... Sőt, szerintem az se biztos, hogy Loncar fizikálisan nem bírta, szerintem csak egyszerűen nem volt jó a játékunk, ezért tudott ő is csak kevesebbet hozzátenni.

 

Kusnyír remélem nem lesz tartósan sérült, még ha ma ki is marad. Ha előállna a helyzet, hogy a két első számú szélső szélső hátvédünk kidől, az nagy szívás lenne. Manrique jól védekezik ott, de az a plussz, amit Ferenczi adott a támadásokhoz azon a poszton, rettentően hiányzott. Baranyait nem temetném, de a támadásoknál még egyáltalán nem tud segíteni, márpedig minden felállásunkban benne van, hogy a halfback (egyik vagy mindkettő) aktívan és kreatívan bekapcsolódik a támadójátékba.