Alváskultúra Creative Commons License 2023.08.16 0 0 14741

Kedves Rollo Tomasi,

 

sajna, van ilyen. Szerintem az első voltam, aki minden fórumon ütöttem-vágtam a hazai biomatracokat - és szerintem joggal. Annyit érdemes tudni, hogy még a latex matracok kitalálója által gyártott Dunlopillo latex matracok is ca. 60-40% keverékből álltak és nagyon sok esetben a szintetikus latex drágább volt, mint a kaucsuk alapú. Ez a formastabilitás miatt volt szükséges, így volt a legstabilabb, legellenállóbb a keverék. Kicsit megnyugtatásként annyit, hogy a legtöbb latex alapanyag Belgiumból érkezik, ahol azért elég szigorúak a szabványok, tehát egy normális minőségű Latexco (lehet, hogy már nincs is) vagy Artilat latex habbal nem sok probléma lehet. Annyit valóban elvárhatnánk, hogy ne kompozit anyagból legyen (bár hideghabból:-) a Cardo kínálatában is találunk elegánsan "kompozit habnak" nevezett heterogén habot. Szerintem ez egy egyszerű garanciális ügy, sőt még inkább: hibás teljesítés, én elállnék a vásárlástól vagy követelnék egy a leírtak szerinti összetevőkből álló biomatracot.

 

Üdvözlettel:

 

Pálinkás László

Előzmény: rollo_tomasi (14739)