rollo_tomasi Creative Commons License 2023.08.13 0 0 14739

Sziasztok!

 

Nem szoktam gyakran kommentelni, de most rászántam magam, hátha másokat megmentek attól, ami velem történt :)

A Rottex úgy hirdeti a kókusz-latex matracait, hogy biomatracok. Ez nyilvánvaló hazugság, már sokan leírták, hogy mennyire távol állnak a Magyarországon kapható matracok a biotól, amit csak megerősíteni tudok. Egyetlen egy gyártó sincs, aki itthon kínálna minősített, természetes alapanyagokból készülő matracot, ezért azt már előre elfogadtam, hogy mindenképpen lesz szintetikus latex és lesznek egyéb mesterséges anyagok is a matracban. Sok próba után megrendeltem a legkényelmesebbnek bizonyult Rottex matracot, ami másfél hónap várakozás után meg is érkezett, de amit kaptam, az minden várakozásomat alulmúlta. A latexréteg konkrétan sárga, ragasztóval és vegyszerekkel szennyezett, másodosztályú, összeragasztott és préselt latex granulátumból áll (olyasmi, mint a heterogén hab, csak latex hulladékból). 

Aki tehát nem azért vesz biomatracot, mert szeretne az üzem padlójáról összesöpört, majd összeragasztott szeméten aludni, annak nem ajánlom a Rottex márkát. A legszomorúbb, hogy a konkurensek hasonló áron valódi, egybeöntött latextáblát használnak, a Rottexen kívül senki nem engedi meg magának ezt az erkölcstelenséget (szerintem egészen aljas dolog olyan embereknek vegyszerekkel alaposan szennyezett ipari hulladékot eladni, akik pont egy egészséges terméket szerettek volna venni). Természetesen az én hibám is a dolog, mert előre nem kérdeztem rá erre, illetve nem néztem bele a matracokba, de sajnos az fel sem merült bennem, hogy ez is egy opció lehet "biomatrac" elnevezés alatt...