sirkalmi Creative Commons License 2000.04.18 0 0 142
Hi!

Segítségre lenne szükségem, a problémám a következő:
Adott egy telefonvonal egy hangpostával megáldva. Ha a hangpostára üzenet érkezik akkor azt jellegzetes berregő tárcsahangal jelzi. Ez a berregő hang egész addig jelen van amíg nem törlöm le az üzenetet. Ez a rendszer meghibásodott és letörlés után továbbra is jelen van a berregő tárcsahang. A Matáv aszt állítja, hogy beszorult a tárcsahang és, hogy ez országos probléma. Ez miatt a modem aszt mondja, hogy nincs vonal. Ettől a hanposta "szolgáltatástól" nem tudok megszabadulni mert ez egy társ vonal és a matáv aszt mondja, hogy ez jár hozzá. Én már mondtam nekik, hogy fizetem továbbra is a hangposta díját csak vigyék a fenébe nekem nincs rá szükségem. A válasz nemleges. Windows-ban megtudom mondani a modemnek, hogy hadja figyelmen kívül a tárcsahangot, ekkor tudok internetre lépni de pédául faxolni már nem tudok mert a fax programban nincs ilyen beállítási lehetőség. Tehát a kérdésem az, hogyan lehet a Linux-nak megmondani, hogy ne vegye figyelembe a tárcsahangot? Mandrake Linux 7.0 használok KDE window managerel. A kppp-ben nem találtam ilyen beállítást.
A segítséget előre köszönöm:

Sir_Kálmi
sirkalmi@freemail.hu
http://w3.swi.hu/sirkalmi