pszeudokeresztény szektás Creative Commons License 2000.04.17 0 0 1046
Na jó, 1-szer még válaszolok, bár nem gondolnám, hogy bármiben hajlandó lennél korrigálni a véleményedet.

Több ismerősöm is volt már HIT-es rendezvényen, köztük olyan is, aki maga is tagja volt a szektának. Ők mondták, hogy Izaelt dicsőítik, az az ígéret földje, minden ami onnan származik nemes és igaz, ésatöbbi ésatöbbi.
Én úgy emlékszem, hogy Istent dicsőítjük. Izrael szerepe leginkább azért érdekes, mert a Biblia tele van Izraelről szóló próféciákkal, amelyek egy része (pl. a zsidók visszatelepülése) nem sokkal Jézus Krisztus visszajövetele előtt teljesedik be. Ettől izgalmas az egész. A júdaizmustól nem vagyunk oda, eltévelyedett dolognak tartjuk, mivel Jézust nem fogadják el.

Örülök, hogy a kopogtató-cédulát beismered.
Nem tudom, hogy van-e Magyarországon olyan történelmi egyház amely a tagjaival kopogtató cédulát gyűjtetett, mivel nem vagyok semmilyen egyházközség tagja. Valahogy nem hinném.

Én azt nem hinném, hogy nem volt ilyen. A cédulákat a templomok kijáratánál gyűjtötték.

Videókazettán láttam azt a beszédet, amelyik részleteit az RTL klubon is bemutatták.
Ez így nagyon félreérthető, vagy pedig -- ha pontosan így gondoltad -- elgondolkodtató. A teljes kazettát láttad, vagy csak a TV2-n (nem az RTL-en) bemutatott részleteket? Gondolkodtál már rajta, hogy miért van az, hogy én nem uszulok sem az arabok, sem a feketék, sem a spanyolok, sem a portugálok, sem a franciák stb. ellen?

Nem tudom, mit hallottál, a családot, mint intézményt nem támogatja a HIT. Ezt is az ismerőseim mesélték. A HIT Gyülekezete három intézményt támogat: Izraelt, az SZDSZ-t és a HIT Gyülekezetének pénztárát.
Ez így baromság. Mi módon támogatnánk Izraelt? A HGY talán nem támogatja a családomat?

Nincsen tévedés, az első adatvédelmi törvényt megszegő tettek miatti feljelentéseket már vizsgálja az ügyészség.
Adatvédelmi törvényt megszegő tettekről még nem hallottam. Ez a legújabb vádpont?

Ne is haragudj meg, de ebben a mondatban mi nem igaz?
"Nosza, adjuk el, hogy keresztények vagyunk és miután ez kellőképpen hihetővé tesz bennünket, hirdessük Izrael és az SZDSZ nagyságát. Egészen félelmetes."

  • A HGY tagjainak nagy rész (mindenkiről nem tudok nyilatkozni) komolyan veszi azt, amiben hisz. Nem csak "eladjuk magunkat", hanem komolyan szeretnénk a bibliai elveket betölteni.

  • Nem hirdetjük sem Izrael, sem az SZDSZ nagyságát.

  • Az, hogy a tévképzeteid, amiket magad elé festesz, félelmetesek, igaz.

  • A HIT vezetőségében akad néhány zsidó, az SZDSZ-t támogatják, ami nem az a kimondott ortodox keresztény párt.

  • Név szerint?

  • Aki a HGY vezetőségében van, az sem számít kifejezett ortodox zsidónak.

  • Az SZDSZ nem keresztény párt, viszont kiáll a vallásszabadság mellett. Ezzel szemben az úgynevezett keresztény pártok ellenségesek a HGY-vel szemben, és csak az. úgynevezett történelmi egyházak érdekeit szolgálják.

  • Az meg, hogy ki hogyan éli meg a hitét, ha mondjuk leesik a székről, mit zavar téged? Nem rád esik...

    Előzmény: Okos Mikulás (1041)