tibormandli Creative Commons License 2023.07.06 0 0 64889

Elhatároztam magam, az lesz, egyenlőre 2*50 méter gurigát veszek.

 

A következő a tervem, amelyben cáfolj vagy erősíts meg:

  • 2*50 méter PE cső, átmérő 20 mm, egyenlőre tapasztalatszerzésnek ennyi,
  • helykihasználás miatt  a garázs 3 méter magas teteje lenne az elhelyezési pont, féltető, nem nagy lejtéssel, nyári időben már 12-13 körül süti a nap egész délután (sajnos a fránya medencét nem, és nem tudom máshova tenni, sokat van árnyékon),
  • mivel nyáron nem használom a fűtési keringetőt, kiszerelem a szivattyút - Grundfos UPS 25-50 - egyenlőre azzal megkergetném a vizet, aztán ha előbb nem is akkor jövő szezonra veszek egyet.Így lesznek tapasztalataim,
  • keresgettem hozzászólások között ki hogyan oldotta meg a fűtési kör betápját és kivezetését, mivel nem a szűrőkörbe raknám be,
  • találtam megoldást az Intex 38 mm csappal szerelt szívó és nyomóoldali csatlakozásra, de nekem nem olyan (amúgy a 38 mmes csatlakozót hogyan kell bevágni a fóliába? mondjuk majd csak jövő szezonba tenném meg, és akkor nem lenne bent a körben a szűkítőidom 38ról 32re), valamint ott nem láttam visszacsapót, így a szűrő fele is mehet a víz?,
  • fűtési kör betápnak gondoltam felhasználni a medence töltőcsonkját, csinálok rá műanyagból egy menetes csatlakozót, onnan már mehet a 32 mm-s PE cső fel a csőkígyókhoz,
  • DE! hova kössem a kimenő ágat? Vagy csak amikor bekapcsolom ,,lógassam" bele a csövet a medencébe? erre az oldalra amúgy kell egy visszacsapó szelep amit csak a szivattyú tud megnyitni, hogy a rendszer ne ürüljön  le, kötési ponttól függetlenül,
  • vagy gondoltam arra is mivel 32 es csatlakozásom van, hogy ragasztható 32 es PVC csőből és idomból összerakok a medence befújójához egy visszacsapós csatlakozási lehetőséget, amire mindkettőt fixen rá tudok kötni, persze ilyet a fűtés betáp ágára is tehetnék, de egyszerűbbnek találom a menetes csatlakozást, ahogy fentebb írtam

Hirtelen ennyit gondolkodtam, köszi előre is a választ!

 

Üdv

 

Tibor

Előzmény: Egér Fogó (64886)