FerAnd! Creative Commons License 2023.06.26 0 0 8771

Sziasztok!

Sartira utazunk augusztusban. 18 éve busszal már jártam ott, de az utazással akkor nem kellett foglalkoznom. Most családosan, gépkocsival utazunk. Tudom, kb 13-14 óra a minimum utazási idő... (+határátkelők, pihenések, stb)

Infót szeretnék az útról, az ott tartozkodásról, stb... 

- Iratok: Szerb, É.Macedónia és Görög határátkelő: személyivel átmehetünk, az okés. De általában kb mennyi a várakozási idő a határnál? Ill. néznek-e csomagokat? Éjszaka utaznánk... (van-e értelme annyit rászámolni az útra, hogy akár határátkelőknél több órákat várakozzunk?? Hol lehet érdeklődni utólsó percekben is akár, hogy kb mekkora a határ forgalom?)

- Benzin vásárlás...??? HA ismert-, nagy kúthálózatnál (Lukoil, Mol, OMW, stb) tankolunk, lehet mindenhol kártyával vásárolni? Nem szeretnék váltani €-n kívül semmit...

- Autópálya használat... Tudom, hogy Magyarországon kívül mindhárom országban kapus rendszer van.. Ha megállítanak, "benyögnek" egy értéket... Lehet kártyával fizetni ezeknél? A biztonság kedvéért viszek 1 eurósokat.. ill. euró centest is... Max bukóval, de euróval fizetjük ki...

- Bolt: Sartiban fellelhető nagy bolt? Pl. hogy vizet, tejet, kenyeret, alapvető élelmiszereket vegyünk?

- Étkezési lehetőség??? HA nem a nagy éttermeket nézzük, egyszerű gíroszosok vannak még?

- Víz: Aug közepe még jó idő a strandolásra?

- Hajózás: Atosz hegy megnézése, ill. tengeri hajókázási lehetőség?

Ha valaki mostanság járt arrafelé, ezen információkkal kisegítene? Csak felkészülnék jobban...

Előre is köszönettel,