kiggyo Creative Commons License 2023.06.15 -2 0 88564

"Egyfelől a nyári csúcsban termelsz be, amikor nagy az igény és drága az áram."

 

ez nem pont így van, pont amikor a kutyának nem kell, nyári csúcsban (továbbmegyek: Vasárnap délben) toljuk befelé.

 

Másrészt ez a logika nagyon-nagyon sántít.

 

Nekem most van sok meggyem, beviszek a boltba jó sokat minden nap, amikor fullra szezon van. Összesen 100kg-ot.

Nem kérek érte pénzt, cserébe viszont minden héten amikor kedvem tartja elhozok összesen 2kg-ot egész évben. Vagy hétfőn kettőt, vagy minden nap egy kicsit, majd kiderül.

De elvárom a boltostól hogy legyen neki, adjon, és ingyen, hiszen nyáron már behordtam neki.

 

Mi neki a biznisz? Egy rohadt fillért nem keresett vele, cserébe szórakoznia kell velem. 

Sokkal egyszerűbb eladni annak aki venni akar, aki meg hozni az menjen a nagykerbe/felvásárlóhoz, ne hozzá.

Ő kereskedő, vesz 700Ft-ért és elad 1000-ért, keres 300-at kilónként, nem akar semmi mással sem szarakodni.

 

Nekem mi a biznisz?

Nem adtam el olcsón a nagykernek/felvásárlónak, és veszek teljes áron amikor kell, hanem 1:1-ben pénzezek virtuálisan, azaz minden haszonkulcs nálam marad.

 

De ha túl szezonális neked a példa (az áram is az, de valóban nem ennyire) akkor matekold el kenyérrel ugyanezt.

 

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (88562)