dave_dömper Creative Commons License 2023.06.06 -1 0 20208

"Biztosan meg lehetett volna csinálni vékonyabb ráccsal, komolyabb fröccsöntő technológiával, vagy

 rézmaratva is. Annak megfelelő áron. Vagy Kínában. De ez MTB, aki Európában, relatíve kis 

 példányszámban gyárt többnyire rétegmodelleket, ennek megfelelően nem a legkorszerűbb

 technológiával..."

 

Biztosan. Ámde, amire hivatkoztam is, az egyáltalán nem a képzelet terméke, de létező - gyártott termék

volt valamikor. Jó néhány év előtt Szombarhelyen Bedőcs Tamás (cégnevén BYGModell) már megcsinált

efféle madárvédő - gallytörő rácsozítot, igaz nem pontosan a H0 ABbmot - Bbmot - frontra, de H0 Szilire.

 

Nagyon eltalálta a valósághoz igazán közelálló, függőleges rúdméreteket és a keretet is egyaránt. Igaz,

nem egy MTB méretű cég, hanem egy valóban kisszériás céget képviselt, de a termék ettől függetlenül valóban szép látványt nyújtott és nyujt ma is. Még - ha egyszer - már kitárgyaltuk is ezt valamikor. Ám,

ha valami osszat tettem, kérlek légy elnéző velem szemben. Mint írtam is, nem a puszta kötözködés volt

a szándékom, csak éppenséggel, valóban (amint írtam is) nagyon eltalált a képen látható modell és ez valahogy kilógott a látványból. Semmi egyéb.

Előzmény: nazareth (20205)