dave_dömper Creative Commons License 2023.06.05 -4 1 20202

Valóban gyönyörű látvány. Nem szeretnék ünneprontó lenni, mert igazán hitelesnek tűnik és ráadásul -

75 éves lévén, anno eleget utaztam, elsősorban a MÁV Bbmot és BBbmot dízel-motorkocsijával-motor-párjáal vontatott gyors,- sebes,- és személy - vonataival, még az 1960-as, 70-es években és mindig a motorkocsiban foglaltam helyet (Budapest - Pécs, Pécs - Szombathely és Pécs - Szeged - Békéscsaba,

illetve a Balaton expressz szerelvényeken. Mégis, látva a MTB ABbmot-Bbmot modelljeit, mindig csak

egy dolgon tudok kiakadni, ez pedig nem más, mint a madárvédó - gallytörő rács nem is kissé vastag függőleges oszlopainak látványa, amelytől, elképzelésem szerint, ha valóban ilyen bumfordi lett volna,

a metorvezető szinte alig-alig látott volna ki a szélvédőn. Persze ez korántsem a modellező hibája, de

a gyártó, MTB -é. Igazából, nem is nagyon értem, hogy miért nem lehetett volna egy kissé hitelesebb- slankabb, függőleges, madárvédő - gallytörrő rácsozattal ellátni ezeket az egyébként igazán gyönyörű

és mindenlépp hiánypótlóan épített - kiadott és valóban magyar eredetin alapuló modelleket. Elnézést.

Előzmény: V42 531 (20192)