Carpy Creative Commons License 2000.04.06 0 0 90
Joker különleges meghívására álljon itt az 1000.!

Sziasztok, és elnézést kérek a hosszú csendért, 3 hétig nem sikerült netközelbe érnem.

Menetrendi infók:

Szakonyfalu (azazhogy Felsőszölnök):
Szentgotthárdra járnak be a buszok, Vasi Volánhoz képest elég gyakran :( Egyszóval napi 6-7 busznál többre nem szabad számítani, hétvégén még ennyire se. Közvetlen járat indult munkanapokon másfél évvel ezelőtt 4.20 körül Szombathelyre, ez este megy vissza, 18.40-kor talán. Utolsó busz Felsőszölnök felé kb. 22.30, de pénteken bevárja a 21.40 körül Szhelyről induló vonatot.
Mindezt a felsőszölnöki vonalra értem, nem biztos, hogy mind betér róla Szakonyba.

Szombathely 6.50 16.10 18.40
Körmend 7.20 7.50 11.20 17.15 19.xx
Szentgotthárd 7.50 8.45 12.30 18.30 20.xx

Szentgotthárd 4.40 5.00 7.50 10.05 16.50
Körmend 5.xx 6.15 9.00 11.00 17.20
Szombathely 5.xx 7.00 17.50

Valamenyi csak munkanapokon, kivéve a Körmend i. 7.50, vissza Sztgh i. 10.05, mert az hétfőtől szombatig jár, (Zalaegerszeg i:6.40, illetve érk. 12.15, onnan 12.30-kor csatlakozás Budapestre, érkezik 15.55, hétfőtől Szombatig)

Az időpontok megközelítőleg pontosak, érdemes utánaérdeklődni a biztonság kedvéért.

B.henye:
Lehetetlen. A buszok Révfülöpre hordanak, hétvégén jó, ha 2-3 járat van reggel és délben biztos. Bár ezt már nagyon régen néztem utoljára, kb 10 éve terveztem volna túrát oda, de a közlekedési nehézségek meghiúsították. Pula, Nagyvázsony viszont nagyon jól ellátott.

Nógrád megye:
sajnos arrafelé nem vagyok járatos, de megbízható pont, hogy Salgótarjánba hétfőtől vasárnapig van 3 műszakos munkásszállítás, szinte a megye összes közeleső településéről, azaz érkezési adatok 5.30, 13.30, 21.30, Indulási adatok egy-egy órával később. (Izé, szóval ez is vagy 6 éves tapasztalat, azóta leépülhetett kicsit az ipar, de a buszok talán megmaradtak)
Nyomtatott menetrendet már nehéz szerezni erre az évre (május végéig jók), de a Volán Egyesülésnél még talán lehet, Nagykörút, Oktogon és Nyugati között, a Duna felőli oldalon, föl kell menni a lépcsőházban, egy Kisalföld Volán iroda mellett. (Legalábbis legutóbbi ottjártamkor még úgy volt)
Az autóbuszállomásokon általában el lehet kérni a forgalmistától/tudakozóstól a menetrendet, ha megígéred, hogy nem viszed messzire. Ezek azért is jók, mert a lelkiismeretes forgalmisták belevezetik a változásokat is.

E94:
A helyközi tendert megnyert autóbusztípus, Egyedi autóbuszgyár terméke. Elől és középen van ajtaja, erősen "kocka", elég helyes a pofija, de apróbb hiányosságai is vannak, pl. ki-kiesik az ajtaja. Különleges ismertetőjele: az öregek lába nem ér le az ülésről. :)

remélem mindenre válaszoltam, és ezennel jubilálok!