Creativus Creative Commons License 2023.04.27 0 0 64819

Véleményem szerint egy haladó is elgondolkodhat azon, hogyha nem kap a kívánt szemcseméretből, akkor mit tehet, kisebbet vagy nagyobbat rakjon bele.

 

Egy adott szűrőhöz előírt szemcseméret tartomány közül a kisebb érték azt jelzi, hogy az annál kisebb szemek valószínűleg ki lesznek mosva a szűrőtartályból (ez ugyanis az a résméret, amely a homokot visszatartja, de a vizet átengedi). A kimosott szemek pedig a medencébe jutnak vissza! Ez a folyamat valószínűleg hosszú ideig tart.

Nagyobbat lehet belerakni, elvileg nem probléma, de akkor a szűrés hatásfoka romlik. (volt, hogy én is egy alkalommal ezt tettem).

A szűrőbe való homok szemcseméretre osztályozás alá kerül (éppen ilyen kimosási eljárás által.

Sima (építkezési?) kvarchomok nincs osztályozva, tehát az apróbb szemek kijönnek belőle a medencébe.

Ha valaki mégis építőipari homok mellette döntene, akkor semmiképpen NE a játszótéri "homokozó" homokot válassza, hanem a nagyobb szeműt, amivel nehezebb homokozni. De ez egyéni felelősség, én nem javaslom.

Előzmény: vadasz70 (64817)