DirkG Creative Commons License 2023.04.22 0 1 47014

Nem tudtam volna emiatt aludni, szóval kisakkoztam: én állítottam el. A 2.2.3-ban van a termosztátra egy olyan opció, hogy "padló", vagy "szoba". Idén télen volt először hogy végigszaladtam a menün, és roppant logikátlannak tűnt itt a "padló" beállítás, tekintettel arra, hogy nincs ilyenem. Na, ez az opció a TA2 bemenetet konfigurálja, persze ez így direktben nincs leírva sehova :( Mondjuk valamennyire azért lehet sejteni, a bemenetről ezt írja a doksi:

 

FLOOR/TA2 - padlófűtés termosztát vagy 2. környezeti termosztát

(a 223.paraméterben kiválasztva)

 

Viszont a működéséről nem ír semmit, kiteszteltem, az alábbiakat csinálja:

 

"Padló" (default) esetben megfordul a vezérlés logikája, azért is van rajta gyárilag a rövidzár. Amikor ez rajta van, akkor nem csinál semmit, ha ez a kapocs nyitva van ilyenkor, akkor viszont indul a kazán.

 

"Szoba" opcióra átrakva ellentétes a működés: a rövidzár itt már olyan, mintha egy on/off szobatermosztát lenne rajta, ami folyamatosan "on" állapotban van.

 

Télen egyébként azért nem kavart be, mert radiátoros fűtésem van, és a 2-es kör előremenője olyan alacsonyra volt állítva, hogy ha be is kapcsolt emiatt, az elhanyagolható volt.

 

Jó hír viszont, hogy így fel lehet szabadítani egy Ariston sorkapocs csatlakozót másra :)