Bicajos2021 Creative Commons License 2023.04.22 0 0 10601

Üdv Urak (esetleg Hölgyek?)!

Abszolut nulla elektronikai ismeretekkel nekiestem egy szakálvágó "felturbózásának", azaz a benne lévő 600mAes akkumulátort (NiCd ?) nagyobb kapacitásúra akartam cserélni, mert mindig hamar lemerült és a töltés közben nem működtette közvetlenül a motort, csak töltötte. Kinyitottam a szerkentyűt, kiforrasztottam a panelt (motort, töltőblokkot is), hogy kivehessem a főpanelt, mert alatta volt az eredeti akkumulátor. Nem tűnt bonyolultnak, csináltam egy meglévő 2600mA-es akkuból forraszfüles kivitelt , mindent visszaforrasztottam - oszt nem megy. A töltés megy, a motor külső áramforrásról megy, ha a kapcsolóhelyeket összezárom (visszarakott fedéllel se) nem mozdul a motor. Rákötve a töltést, piros LED világít, mérhető a töltőkör, de sehgy se megy közvetlenül. Külső áramforrásról ide- oda dugdosva a csúcsokat, elindul a motor - de itt megállt a tudományom, nem tudom mit szúrtam el! Nem halok bele, ha nem tudom "távoktatásban" indítani, de azért most nagyon bánom, hogy annakidején az elektronika alapszemesztert ellógtam - mert abból csk aláírásra ment a dolog! Valami ötletet tudtok így "távaban" adni? Tudom, olyan ez, mint csajt keresni látatlanba...Itt van két kép a panelekről, hátha ad valami infót! Ha foglakoztok a dologgal, köszönöm, ha nem, veszek egy újat!Képek még nem mennek, pótolom!