Ez hosszúnak ígérkező válasz lesz, így két részben írom, azt hiszem meg is előlegezem ezt. Tehát az 1. rész:
"az ember nem született beszélő embernek"
Dehogynem, a génjeinkben van már ennek a képessége. Örökbe fogadják a kicsit Mexikóban vagy
az indiánok földjén bárhol, bizony az gyorsan elsajátítja anyanyelvként a helyit.
De már sokadjára mondom hogy ezt a Darwinos majomemberes agymosást ne erőltessük már bele a dologba, szerinted a félmajom elvont eszmékkel ruházta fel a beszéde előtt az emberi hangokat?...
A gondolat is abszurd és kivitelezhetetlen. De ha valaki minden áron majomemberekkel akar foglalkozni én azzal nem tudok mit kezdeni, ha valakinek ma sem tűnik fel hogy a majmok valahogy nem akarnak ma sem emberré változni.
Hogy hogyan és mikortól vagyunk és mi módon?.... Jó kérdés de egy a biztos hogy bizonyosan nem tudjuk. Tehát évmilliókra visszamenni és tényekként állítani dolgokat egy komplett baromság, mert ez nem több puszta képzelgésnél és totózásnál. Egy a fix, vagyunk és beszélünk. De hogy mióta?...
Az is csak hipotézisek szintjén megy, évmilliókról beszélnek a nagyokosok is, de az a valóság hogy a "nagytudásúak" valójában azt sem tudják igazán hogy miként is volt 10-20 ezer éve pontosan, úgyhogy minden ilyen milliós nagyságrendű dolgot csak úgy ennyire is szabad komolyan venni. Ők sem tudják.
De amúgy is kétféle tudomány van: Az egyik a valós reál ami megfigyelésen és kísérleteken, méréseken alapuló igazi elemzésen alapul, és maximalizmust vár el magától, valódi tapasztalatokra épül és 100-ból 100-szor be tud bizonyítani kísérletekkel egy állítást. Ez az igazi tudomány.
A "másik" tudománynak semmi köze a fenti igazihoz, az mellébeszél, hipotéziseket és dogmákat állít fel.
Semmit sem bizonyít kísérletekkel. Ez a "tudomány" előre legyárt elméleteket és megkérdőjelezhetetlen dogmaként tünteti fel azokat. Találgatások, képzelgések, fantáziálgatások, és sejtések tényként való közlésével teszi hiteltelenné saját magát. Ez nem tudomány, és ilyen szinte az egész történelem, régészet, és bizony a nyelvkutatás is ide tartozik, de az elméleti biológia is.
A valódi kísérleti mikrobiológia az már egy egészen más "tészta", az valódi eredményeket mutat fel és méltán hívhatjuk tudománynak a szakterületet. Óriási a különbség. Feltételezgetések tényként beállításának nincsen helye. Az ötletelgetésnek van ha nem ragaszkodunk körömszakadtáig egy elképzeléshez, ha már minden ellene szól. De csak így, de az ötletelgetés szükséges mert a néhányból egy bizony betalál, és sokszor így jövünk rá valamire hogy hoppá...
A történelemmel még az is a baj, amibe a nyelvek története is beletartozik, hogy már ősidők óta különböző érdekek és csoportok egyszerűen gyakran szándékosan elhazudják és meghamisítják a valóságot. Ez nem új keletű ma sem, elég csak megnézni egy mai hírt (történelem ugye), gyakorlatilag 2 párhuzamos valóság ahogy bemutatja az egyik, illetve a másik oldal.
A gyerek sem 1 hangonként kezd el beszélni. Aki ezt állítja az egyszerűen hazudik. De ha valaki kíváncsi a papagájok hangutánzására és megkérdezi a madarak idomárait hogyan fog "beszélni" ami kezdetben csak hangutánzás, meg fogják neki erősíteni hogy a papagájok sem hangonként fognak bohóckodni, hanem ha sokszor hallja akkor bizony rögtön egy hosszabb szóval kezd. Mert képes leutánozni. Ennyi az egész, az ember is képes leutánozni a természet hangjait (nyilván nem pont úgy) , és a saját emberi ösztönös reakcióit is meg tudja örökíteni. Szerintem ez az ősmag(yar) nyelv alapja. Erre valóban lehet építeni, és praktikusan.
Amúgy a való életből is tudok példát hogy a kisgyerek a kissé takarításmániás szülője által a "pojszívó" szóval rukkolt elő szinte elsőként. Olyanról is tudok hogy ez gyakran a kedvenc ételek egyike lesz, mint mondjuk a tejbegríz. Aztán hiába mondja nekem egy "szakember" hogy törvényszerűen kéne építkezni a kisgyereknek, a valóságnak kell hogy higgyek, ami cáfolja a szakembert. Nem mindenre érvényes az 1-ről a kettőre elv, az élet már csak ilyen, néha nagyot ugrik előre...