sebokj Creative Commons License 2000.04.02 0 0 13
Azt hiszem, hogy lehet ellenorizni a szamla allasat. Ha a webcimet beirod a keresodbe, akkor megnyithatsz ket oldalt is. Az egyik az eppen aktualis szamlaallast mutatja (az elozo nap ejfelig bezarolag es csak a targyhonapot illetoen), a masik pedig arra jo, hogy az interneten keresztul is el tudd olvasni a postaladadban levo leveleket, irni tudjal, torolhesd a ladadat, stb.

A cimek a kovetkezoek:

http://www.matavnet.hu

(itt a szamlad forgalmat ellenorizheted)

http://helpdesk.matavnet.hu

(itt pedig a beallitasokat vegezheted el, illetve a postaladadat ellenorizheted)

Mindketto eseteben szukseg van a Matav altal megadott azonositodra es a jelszavadra.

Ami engem az uj internet-csomaggal kapcsolatban bosszant, hogy 4000 Ft a hozzaferesi dij, ami nem jelent korlatlan hozzaferes, csak a kedvezmenyes idoszakban (bar mondjuk mar ez is fejlodes a Matav korabbi allaspontjahoz kepest), es ugyanakkor meg egyszer 4000Ft a vonalhasznalatert, vagyis tulajdonkeppen 8000Ft az internetezes es ebben nincs benne a foidoben torteno telefonalas percdija, kapcsolasi dija.

En elofizettem az internetre meg tavaly, es felevre kifizettem 18000 Ft-ot, meg havonta fizetek vagy 13-14000 Ft-ot havonta (ez mindent takar, percdijat, kapcsolasi dijat, vonalberletet, meg a jofene tudja, hogy meg mit). Vagyis havonta kb. 17-18000 Ft a telefonszamla. Ha azt veszem, hogy az uj elofizetesre torteno atallas 8000 Ft-ot jelent majd, meg mindig marad a regi szamla osszgebol 10000 Ft, amibol 2400-2600 Ft a vonal berleti dija, vagyis kb. 7000 Ft marad foidoben torteno telefonalasra. Ennyit pedig meg sohasem telefonalt a csaladom el, tehat varhatoan az uj rendszerre valo atallas megeri, meret olcsobban fogok kijonni.

De azert bosszanto, hogy amikor Kanadaban eltem, havi 25 CAD volt az internet elofizetesem dija, ezert korlatlanul hasznalhattam akar 24 oran keresztul, a helyi hivasokat az automata eleve nem is szamlazta, gyakorlatilag a tavolsagi hivasokat, illetve a korzeten kivuli hivasokat kellett megfizetnem. Hat ha ide eljutunk a szolgaltatok versenye kovetkezteben, akkor nagyon fogok orulni.

Előzmény: blueye (-)