attila0325 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 46968

A hibakód leírása:

 

 

 

 

Nincs vízkeringés. Nem a nyomásmérő vagy a tágulási környékén turkálnék, és nem is a szivattyú környékén.

Nekem elsőre a primer hőcserélő koszolódása / eltömődése lenne a tippem. Ebben is a "remek", párhuzamosan kapcsolt csőtekercses giannoni hőcserélő van, ami hajlamos lehet besülni.

Elképzelésem nincs, miért ragaszkodnak hozzá egyes gyártók, akár Vaillant, akár baxi/westen, magán véleményem szerint egyszerűen elavult és sz@r technika.

 

Van iszapleválasztó szűrő a rendszerben? Mondjuk egy Fernox TF1-nek illene lennie a kazán visszatérő ágán.

 

Szerintem hívj más szervizest, mert azért erre kutya kötelessége lenne gondolni, és a kazántestet elsőre megpróbálni valahogy kipucolni.

Nyilván nem egyszerű feladat, és a párhuzamos csőkötegek miatt nem is biztos, hogy teljesen kitakarítható. Amennyiben olyan szinten van, hogy cserés, én elgondolkodnék rajta, hogy ebbe fektessek-e,

vagy inkább egy korszerűbb kazánba.

 

Nyilván sok tényezős a dolog, nem tudunk semmit a rendszeredről, így ez fenntartással kezelendő, de én biztosan ebbe az irányba indulnék először, hogy a primer hőcserélőt ellenőrizném, van-e normális keringés.

Érdemes lehet megnézni a hőmérőket is, ahogy a hibakód leírásnál szerepel. Megkoczkáztatom, ebben is 10k NTC lesz.

 

 

Előzmény: zozo76 (46967)