ufonauta2 Creative Commons License 2023.03.31 0 0 7201

Engem például a húsárú EU-ba történő behozatalának szigorúsága érdekelne. Tavaly többen is írták, hogy kidobatták velük még az útra gyártott szendvicset is, amiben szalámi volt. Idén Bombyna kolléga linkelt egy cikket, ami szerint nem csak kidobatják, hanem meg is büntetnek. https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=163763726&t=9124284 Nos én szoktam vinni szendvicset az útra plusz két rúd téliszalámit (egyet magunknak, egyet a házigazdánknak ajándékba), valamint lefagyasztva némi gyrost, sült húst, pörköltet (2-3 napi adag), de már tavaly sem mertem vinni. Én elélek két hétig hideg élelemmel is. De néha csinálunk egy-egy tojásrántottát, sült halat, 2-3 alkalommal elmegyünk étterembe, a többi hideg kaja, amit kint is meg tudok venni. (Nem szeretném, ha az asszony nyaralás alatt főzőcskézne, mert nyaralni viszem nem rabszolgának.) Igaz picit drágább (itthon is meg kéne venni), de két hét nyaralásba ennek bele kell férnie. Idén azon gondolkodtam, hogy megreszkírozom és viszem a szokásos mennyiséget. Maximum kidobatják Gabelánál, de Bombyna által linkelt cikkben idézett bírságokat nem igen van kedvem kifizetni. Szóval majd ha valakinek lesz tapasztalata az megírhatná, hogy mi a valós helyzet a határokon. 

Előzmény: fekvőrendőr (7200)