NOOBodi Creative Commons License 2023.03.26 0 0 43609

Skeggel és kormánnyal vettem , így árulták . Használom a dunán is a skeget ,de az benne a jó hogy szabályozható , tehát többnyire félig van kiengedve, javítja az egyenes futást . A skeg mellett elfér a polifoam tekercs  mőgőtte 2*2 liter víz , a másik oldalán is 2 literes üveg   .Marad 2 20-30 l es zsáknak hely  ha nincsenek nagyon megtömve. A kormányt az elején  majdnem mindig leengedtem és használtam , aztán többször elfelejtettem leengedni és észre se vettem . Ritkán kell ,  inkább tengeren vagy tavon , erős oldalszélben , ha már fáradok .    Lapát : én még asszem 25-ért vettem pár éve , most tényleg jóval drágább .   Volt fix szögre belőtt lapátom is , az se volt rossz . Így viszont saját magam menet közben ki tudtam találni a legjobb szöget . Sőt változatom is , kicsit más a beállítás ha éppcsak lazitok  vagy arra megyek rá hogy minnél csendesebben fogjon vizet a lapát . és kicsit máshogy ha árral szemben felfelé  erősen tolom .  Expression 15 : szerintem nagyon stabil , cserében nem túl gyors ( de nem is sietek sehova ) . Dunán felfelé 4-6 Km/óra , tengeren szélcsendben 6 , némi hátszéllel 7km /h .  Pl Mohács sokác révtől főágon a Bárral szembeni homokpadig nincs 1 óra , a mellékágon picit gyorsabb .   Spricdeck van valami neoprén , meg egy kínai nájlon . de ha 15 fok felett van a víz nem is használom .  Ha hideg a víz jól jön a neoprén de ha kint melegebb van elég alatta a rövidgatya i( pláne ha a leveő 20 fokos .)   .  Eszkimózni csak 180 fokig tudok úgyhogy jóformán tökmindegy van vagy nincs . ( Azért inkább először úgy próbáld ki hogy van melletted valaki , ha nem birod reflexből letépni az fullasztó érzés ....) 

Előzmény: betafotós (43603)