magdika Creative Commons License 2000.03.30 0 0 5
Na, orulok a hozzaszolasoknak, szerbusztok!
Nem nagyon irigyellek vadalma, nem konnyu recenziot irni szerintem errol a konyvrol. In meg egyrol sem irtam, ugyhogy jobban jarsz ha nem veszel be tarsnak:-).
A velemenyem igy elsore: mikor vegigolvastam, azt gondoltam "ez egy nagy katyvasz, jo-jo informativ, meg alapos, meg sokat olvasott, meg jol tajekozott a Komlodi, de hat olyan zavaros es inkoherens (itt-ott)" aztan rajottem hogy olyan mint egy hipertekszt szoveg (meg "szoveg"), szoval oda vissza kell(ene) lapozgatni benne, es hat nem tul jo formatum neki a papir.
Masodszor, de ezt mar nem kifogaskeppen irom, es lehet hogy eppen ez a pozitivuma az irasnak, hogy nem tudomanyos "elegge", ugy ertem, hogy tele van hivatkozasokkal, meg hatalmas (szak?)irodalmi alapja van, de meglehetosen spekulativ, es spekulacioiban nem mindig kovetkezetes. Kicsit olyan mint egy Cyber-EdesViz kiadvany.
Tudom meg kifogasolni, egyket tulsagosan szubjektiv mozzanatat (pl a zeneit, ezt reklamalta talan mgpery is, bar nekem jo a nuskool), de ez nem annyira fontos, csak neha zavar a "megmondoember" ami ki-kivillan a szovegbol.
Osszessegeben meg orulok a konyvnek, mert hezagpotlonak, es egyedulallonak tartom a magyar konyvpiacon, vbalamint tenyleg rettento sok, szamomra fontos (es nem csak zenei teren) informacio van benne. De lehetett volna meg csiszolgatni...
mag