dave_dömper Creative Commons License 2023.03.11 -1 0 20140

Hát neke, - többek között . ugyanez a katalógus van és 1968 / 69 van jegyezve rá, de ez nem lényeges,

Fekvő formátumu és a fehér alapu címlapon egy tányérsapkás fiu bujik elő a méretes kék PIKO felirat "O"

betüje mögül. És ez az utolsó olyan Piko katalogus nálam, amiben egyáltalában szerepelt ez a két Hruska gőzmozson modell képe - leírása - ismertetése. És nekem még abból a korból (a 60-as évekből) van egy-

egy fekete (DR) és zöld (belga) modellem és minő csoda - ugyanilyen a dobozban lett szállítva - eladva nálunk akkoriban, mert sajnos már ilyen koros vagyok. A BR 84 - es (abból is kettő páldány van) pedig jó

nagy bordóvörös kartondobozban érkezett az egykori NDKL - ból és nem olyan "hatlövetű - bombabiztos  polystirol dobozban,  és fehér sttyrol berakóban, mint a kismozdony. A jókívánság - oldallal kapcsolatban

csak annyit, hogy ilyen nekem nincsen és én - eltérően - csak "Hruska bácsi"-nak szólítottam, mert még nálam is jóval éltesebb volt. De végül is köszönöm, hogy megmutattad, és még arra is emlékszem abból

a régi időból (60 / 70 - es évek végefelé), hogy ez a két modell 280 - 280 Ft - ba került, míg a többi, mind

ennél teljes 40 Ft - al olcsóbb volt, talán csak a nagyon ritkán kapható BR 42 -es (aminek az a rettenetes

égett bakelit - illata volt használat közben) került még ennyibe, akkoriban. De hát, azok még a régi szép

daliás idők voltak. Meg ráadásul még csak huszon egy - két éves voltam.

Előzmény: M63,012 (20135)