Igazság80 Creative Commons License 2023.03.11 0 0 2027

Nézzük az SZ_R hangvázas szavainkat.  Egyértelműen túlnyomórészt a sokszorozás/szorzat értelmű szavak fedezhetőek fel itt túlnyomórészt.  Oly gyakori ez a kapcsolat hogy az úgymond "kivételek" esetén is érdemes feltételezni hogy lehet hogy mégis van ilyen kapcsolat csak épp elsőre nem ötlik szembe a dolog.  Persze lehetnek valódi kivételek is, mindig szoktak lenni.

 

A sorolt szavaknál is ez a tágabb értelem ott van mindnél:  Szárból még sok minden lesz később, hajtások, ágak, levelek, virágok majd.   A szor,szer toldalékok épp ezt a sokszorozást jelentik, a szőrzet is sok sok szőrszálból áll.   A szúrás is az erő egy pontba összpontosítása, de ha ilyen éri az embert akkor ez egy hirtelen erős sokszoros érzés. 

 

A szar is sokszoroz, hát mi a jó termőtalaj alapja?...))  És valóban, ebből a "szar"-ból még igen sok minden lesz később, szoroz.   De ha másképp közelítjük is ide jutunk, mert a szervezet ezt az emésztésünk után gyarapítja folyamatosan és ezt rendszeresen el kell SZÓRNI (ez a szó is erről szól), de a harmadik megközelítés szerint a szar a szárhoz hasonlatos ahogy megjelenik.  Bízom benne nem vacsoraidőben történik eme sorok olvasása.))...   Maga a szórás szó is ilyen, szorzunk, sokszorozunk még egy sótartóbol is sok sok sószemcse fog kikerülni, ez egy valós létező értelme az SZ_R kapcsolatnak. 

 

Ez egy gyök már önmagában is vagy ha nem akkor nagyon felszaporodtak a hangpárral kapcsolatos "véletlenek"   De nézzük a szűrést:  lényegileg elválasztunk számunkra lényegeseket a lényegtelentől, azaz rendszerint folyadékban szilárd dolgokat.  A szűrőben ezek maradnak meg sokasodva nekünk. 

 

A szeretet épít, sokszorosít, gyarapít táplál és igen etet ha úgy tetszik, nem véletlen az ET (ét) a szó végén.  Ez egy építő , gyarapító érzet.  A szerez ige tán nem a szorzásról, sokszorosításról szól?... Dehogynem, ez a lényege, volt x valamink, és utána több lesz mindenképpen.  

 

A virág szirmai is sokan vannak. Szó végi OM az omlás gyöke, igen le is tudnak hullani.  A sziréna a hang erős éles sokasítása.  A szűr mint kabát a szőrből van, tehát erre ugyanaz mint a szőr esettén. 

 

A szürcsölés részben hangutánzó szó, de nem véletlen a szűr(és) a szóban, aki szürcsölt mondjuk egy kanálból az szűrt, nem akart megenni a levesből valami dolgot mondjuk. 

 

A szer az sokszoroz.  Ez tisztítószerre is áll.  A SZERtartásokra is hiszen jó esetben ezek gazdagítják és építik az embert, feltölti a lelket.  A szerda volt ez a lelki szorzónap régen.  

 

Akkor ott van a szerv, szervez, szerveződés, szervezet szavaink. Most is a sokasító értelemmel találkozunk egyértelműen.  Aki SZÓRakozik az is felszorozza magát, emeli hangulatát, jól érzi magát.  Aztán a szirup és a szörp is szorzatok, ezek sűrítmények.

 

A széria szavunk szintén olyat jelent amiből sok van.  Ez gyártásnál, vagy filmsorozatoknál is igaz, megint csak szorzunk és sokasítunk.  Annyi ilyen van hogy tényleg nehéz is tagadni, pár szónál lehetne véletlenekről beszélni, de mikor a szókészlet brutál része nagyon könnyedén közösíthető a dologgal akkor nehéz azt mondani hogy véletlen, én legalább is ilyet biztos itt nem állítanék mert oly nyilvánvaló az összefüggés itt nekem. 

 

Érdekes amúgy fordítva ez  R-SZ formában meg épp ellentétesnek látszik az a néhány szó ami létezik: RÉSZ,reszel, részlet, rassz, raszta, stb.  itt meg inkább már osztottságot, osztásértelmet vél felfedezni az ember.  Ennyi véletlen lehet véletlen?))    

 

Ja és ez ez az SZ-R  dolog mintha időnként az S_R esetén is működőképes lenne, a pont lejjebb felsorolt 8 szóból 6-ra simán meg tudom adni elsőre, különösen a sör, sor, sereg, sarjad szavakra.

 

És még egy:  Azt nem mondom hogy minden két hang esetén van kapcsolat, szerintem sok párosításnál nincs ilyen, de maga a jelenség létező, bizonyos hangpároknál egyértelműen mint gyök funkcionál és értelmet közvetít.   A többi párosra még később kitérek...

Előzmény: kitadimanta (2020)