Alex Raps Creative Commons License 2023.03.04 0 0 6330

Mi 300 m3 területen élünk és ebből gyakorlatilag 200-at fűtünk csak ki 22-23 fokra (pincét és a garázst nem) és így nem tudtuk meglépni a napi 10 köbméteres átlagot, vagyis nem mentünk ki a kedvezményes áru mennyiségből. Jelenleg átalányt fizetünk, amely ~78 eFt és amelynek alapja az előttünk ebben a házban élők múltbéli gázgázfogyasztása (évi 2800 m3). Vagyis a májusi elszámoló számlát követően kiszámítható módon csökkenni fog a pillanatnyilag magasnak tekinthető havi átalányunk amely az idézőjelbe foglalt résznél jelentősen olcsóbb (nem elméleti, hanem gyakorlati szinten). Villany: havi fogyasztásunk 1150 kWh amely februárban 946 kWh volt. Ebben van kiegészítő klíma segítségével (lokális) fűtés, 10 számítógép amelyekből az egyik szerver, illetve van egy Chia bányászatra üzemeltetett szerverem is.  

 

..és szóltam a Belgiumban élő ismerősömnek, hogy írja meg mennyit fizet most a kb. 140 nm-es lakóépülete energiaellátásáért. Erről még 2022. októberben ezt írta: 

 

"Hétfön kaptam az energiaszolgáltatómtól egy mélt, hogy megint emelik a havi átalányunkat. Idén harmadszor.

Ez a folyamat:

 

Havidíj villany, gáz együtt:

 

2021 augusztus: € 154.-

2022 április: € 400.-

2022 július: € 602.-

2022 október: € 904.-

 

BMAJQA." 

 

 

Remélhetőleg hamarosan hozzáilleszthetem ehhez a listához a többi hónapot.

 

Előzmény: Mr Reacher (6329)