goldenwing Creative Commons License 2023.02.27 0 1 64891

Az olimpia alatt és után közvetlenül nagyobb a sportágon a figyelem, mint bármikor máskor és így a közfelháborodás is az volt a Valieva-ügy miatt. Amióta távolodunk az olimpiától, felejtődik el az ügy, az átlag nézőt aki négy évente leül olimpiát nézni, kevésbé érdekli egy-másfél évvel később, hogy mi is történt valójában. A háború miatt még magasabb lett az orosz ellenesség február végétől, a közhangulat pláne nem segített volna az ügyön. Egy év után igaz, hogy még mindig háború van (és sajnos ki tudja, meddig még), de az oroszok hiánya annyira érezhető sok sportban - a műkorcsolyában pláne - hogy most már ott tartunk, hogy egyre több olyan hang van, hogy vissza kellene őket engedni - ami persze nem egyről a kettőre megy. Szóval azért ez valahol kicsit pszichológia, más az eltiltás hatása ha kevesebben figyelnek rá és az általános hangulat kicsit enyhébb.

 

Egyelőre így is kevés esélyt látok rá, hogy Valievát felmentsék, de az lehet, hogy a 4 évnél kevesebb eltiltást kap majd. Az a logikus, hogy az oroszok ülnek az ügyön, és kihozzák azt, hogy Valieva nem vétkes, az ISU és a NOB érdeke viszont, hogy az ügy mihamarabb lezáruljon, és a csapatok megkapják az érmeket.

 

Más: a GIFT-et a tajvani kktix.com streamelős weboldalon lehet megnézni, regisztrálás és online jegyvétel után, március 1-ig. Nekem kifogástalanul működött a stream és olyan magas színvonalú volt hogy úgy érzem minden fillért megért. Talán március 1. után fent lesz valahol, nekem sajnos nem sikerült letölteni mert le van tiltva erről a honlapról a letöltés, még a kép készítés is (ez jó illegális úgyhogy nem is reklámozom itt :D). Addig is itt van néhány klip: 

https://drive.google.com/drive/folders/1BWb_57TkQn4M8alYAIJP6AtAAJTC7n0N?fbclid=IwAR3-0jyuScwsxMhTx5v0ROxkgwHZmo_k6gRJn4ArRPVMsos3r1HfeQju28A 

De a narrációs-történetmesélős részek is lenyűgőzőek voltak, szóval érdemes megnézni az egészet egyben. 

Előzmény: Kice02 (64890)