Hajrá_Pécs Creative Commons License 2023.02.27 0 0 28941

Sajnos, megint kiütközött a csapatunk alapvető fantáziátlansága. A 1. félidő az egyenlítő gólig borzalmas volt, a 2. félidőben legalább annyi lendület volt bennünk, hogy a tizenhatosig rendre eljussunk, de ott megállt a tudomány, még 10 ember ellen is. Nagyon csalódott vagyok a folytatólagosan mutatott játékkal, ennek a csapatnak tényleg semmi átütőereje nincs. Nem csodálkozom azon, hogy csökkent az idei szezonban a nézőszám. Nem vagyok túl öreg, 20 éve kezdtem rendszeresen meccsre járni, de a pécsi közönséget ez idő alatt mindig is azzal lehetett megfogni, ha a csapat az aktuális szintjéhez mérten minőségi futballt próbált játszani, vagy ha szanaszét hajtotta magát, függetlenül attól, hogy melyik osztályban voltunk. Na most ez az idén minden, csak az nem. Nem tudom, hogy ezt a játékosok minősége nem teszi lehetővé (bár megjegyzem, hogy az elmúlt években sem voltak magasabban jegyzett futballistáink, sőt), vagy az edző képtelen kihozni belőlük vagy leoktatni egy érdemi stílust. Ha előbbi, akkor felesleges volt fél év alatt lecserélni az egész keretet, ha utóbbi, akkor én hosszabb távon nem bíznám Weitnerre a társaságot.