4557 Creative Commons License 2023.02.26 0 0 22104

na, akkor most van a raw-nak beágyazott színprofilja vagy nincs?

ha jól emlékszem tegnap reggel nem volt

ami a vázon választható ott azt nyomom be amivé csinálni fogom a raw-t, de akkor az raw-nál tök mindegy vagy nem?

különben mindig arra tippeltem hogy nem fontos az a beállítás raw-ban, de a biztonság kedvéért odanyomtam

szóval hogy csinálhatok hibás színprofil hozzárendelést ha a raw-nak nincs ilyenje?

másrészt nem durván alul vagy túlszaturált az egyik, attól hogy én változtatgatom rgb-abobe között, nem ezt írtam

azt írtam, hogy amit adobe-ban töltöttem fel, és ők tették át rgb-be (nem fordítva) az lett tök fakó, és ez nem azt jelenti hogy a másik túlszaturált volt

mondjuk ez olyan mint a "kiveri a szememet a különbség", lehet hogy az drámai túlzás volt, lényeg hogy látható különbségről van szó, a hisztogram is ugrik egyet ha valakinek az segít

ok nem ugrik egyet hanem változik

vannak dolgok amihez nem értek, bit, mittudomén, nyilván amihez nem értek azt nem is tudom pontosan megnevezni, de hogy mit milyennek látok abban nem tévedek

 

ami a monitoromat illeti:

-a win képnézegetőt nem használom soha, azt mindig utáltam, de emlékszem hogy sötétebben vagy világosabban (már nem tudom melyik volt) mutat ff képeket mint a fotosop, amit leginkább használok képnézegetésre, mert nem nézegetem hanem akkor csinálnom is kell vele valamit

mondjuk pl 30 családi fotóból kiválogatni a jobbakat valami nikon képnézegető vackot használok de a nevét se tudom

-nem mindenhol durván túlszaturált színeket kapok, nagyon finom pasztellszíneket ugyanúgy tud mutatni ha valaki olyat csinál, de ahol lelkes amatőrök pipacsmezőt fényképeznek ott rendszeresen szar, egyébként nyomtatott sajtóban is gyakran látom a digitális gépeknek ezt a hibáját, úgyhogy inkább nem amatőrözöm őket

másrészt az amatőrök néha sokkal jobbakat scinálnak mint a nagyfejű momés doktorok vagy a mindent túlszakizó szakik

 

ez különben egy lenovo akármi, Sütő Robit nem tudom ismered-e, ő ajánlotta (ha már vannak festő ismerőseid) de semmilyen géppel nem kalibráltam soha, nálam az a kalibrálás ha azt látom a nyomaton amit akartam

vagy az szerinted teljesen véletlen egybeesés hogy ez a dolog mégis működik?

 

nem tudom mi a d50 világítás de majd rákeresek

azért kérdeztem a dianézőt mert az elég hasonló a világító monitor nézéséhez, és ez a 2 teljesen különbözik bármilyen papírkép nézésétől

a vetítés talán az átmenet a kettő közt

 

 

Előzmény: Levente.hu (22103)