HWK12 Creative Commons License 2023.02.25 0 0 46794

Minden lehetősége megvan a kazánnak a modulálásra?

Radiátorok, max-minimum előre, szivattyú beállítás, stb.  Szerintem IGEN ..

--.a radiátorok igen ,simán leveszik a hőt akár 35 fokos előremenőnél  a 3kw-ot.

--min előre 30 fok max előre 60 fok ...eközött tud(na) játszani

--3-12 kw között tud működni...

--a szivattyú is a teljes modulációs tartományában tud menni.

 

A "megy mint a barom" nagyon tág fogalom...türelemmel kell beállítani.---na ez az amit nem értek...szándékosan nem raktam rá időjáráskövető cuccot,hogy görgéket állítgassak...tehát nincs mit állítani,a fórumon is beszéltek alapján,magától kéne megtalálnia a ,szinte folyamatos működést...ehelyett kb 5-10 percig tolja neki,aztán kb3 tizeddel túllövi a célhőm-t és off.

 

Tehát a kazán most szakaszosan üzemelget,de NEM KAPCSOLGAT a szakaszok alatt.

 

Ami kérdés számomra mennyi ideig tart az öntanulás? lehet,hogy csak tesztelgeti még magát.

 

Ahogy eddig üzemeltettem:A BUS előtt:  lehet,hogy viccesnek lesz tartva de eddíg működött: A kazán max telj-t leszabályoztam max 3 kw-ra. Az on off termosztát bekötési pontját rövidre zártam . Így a kazán folyamatosan ment kb 2hónapon keresztűl...tehát nem kapcsolt ki az égő egyszer sem:-)  a külső hőmérséklet függvényében olyan kinti 0. -2 fokig bent 20-22-23fok ingadozott.Ami minket nem zavart. Amikor jött a pár nap -5-7 feljebbvettem kb5-6 kw-ra a kazán telj-t .   Aztán megbolondultam és most vettem egy BUS-t :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (46792)