elektrojo Creative Commons License 2023.02.24 0 0 116947

Üdv mindenkinek,

Nemrég volt egy kis problémám a jobb első ABS szenzorral itt kértem tanácsot hogyan bányásszam ki a régit. Rendeltem újat de amíg megérkezett végeztem egy kis házi mókólást mivel hétvége is beleesett ezért nem bírtam nyugton maradni az új megérkezéséig.

Felemeltem az autó és a bal elsőn szkóppal elkezdtem nézni hogy milyen jelet ad ki (egy hordozható köszörüvel állándó sebességen fogott a kerék) négyszögjel volt sebességarányos. Volt itthon a fiokban egy halom TO92 tokozású bontott szenzorom gondoltam megnézem hátha akad olyan karakterisztikájú közte ami megfelel, egy jó órás probálkozás után találtam is egyet ami majdnem olyan volt, 0,25-0,3V volt az eltérés a csúcson. A régi csatival behörcsögöltem azóta is az van benne teszi a dolgát.

Működik a km óra üzemanyagszint jelző, és az ABS is 50 Ft-ból meg lett oldva.

Ami aggaszt az az hogy a beépített szenzorról nem lehetett leolvasni a típusát így nem tudtam megnézni az adatlapját hogy milyen paraméterekkel rendelkezik lehet nem bírja a minuszokat hőingadozásokat stb...

Közben esz a fene, hogy vettem másik szenzort "fölöslegesen"

Nemsokára viszem műszakiztatni. Érdemes kicserélnem? Átmegy így? Lehet észre sem veszi a vizsgabiztos a mokólást.

Rover 75 CDTI 2004