Törölt nick Creative Commons License 2023.02.18 0 0 46758

...Ha majd rendesen leszigetelem a házat...még alacsonyabb hőmérséklettel tudok majd fűteni...

 

Nem vagyok gépész, csak lelkes amatőrhelyettespótló gyakornok...

A visszatérőd méghamarabb melegszik, ergo több kapcsolgatás.

Igen, meg az a fránya 3kW.

 

mégiscsak a kazán korlátja, hogy nem szabályozható le fokozatmentesen 0 kW-ra, mint egy elektromos fűtőtest

Pontosabban a füstelvezetés problémás.

Sokszor azt hiszik, hogy a kazánjuk lemegy mondjuk minimura, de a kémény meg 10x méter.

Szinte biztos hogy nem tud lemenni.

Ettől függetlenül -ha-már CO meg ózon meg stb, nyugodtan megoldhatták volna a minimum csökkentését. Talán van olyan ami 1kWig lemegy, gondolom az ára is meg fel az égbe.

De ez a bürokratakorupt unio még a gázkazánt is ördögűzni akarja.

 

...egyiket az on-offra, egy Cube-ot meg a buszra, és menüből kapcsolok át közöttük? Ha jól emlékszem, külön pontokra csatlakoznak...

 

Kicsit öszvér megoldás:

 

Gyárilag a TA1 TA2 rövidrezárt. Ta1 rövidzár helyére megy ugye az onoff.

/Ez egyébként a rezsi-küzdőknek egy jó megoldás: ide semmit nem kötünk, a BUS is üres marad Iszonyú megtakarítás érhető el /      :-D

 

(TA2 padlóvédelem ha a rövidzárat kiveszed őrült keringetésbe kezd,villog és csilingel mert azt hiszi elszaladt a hőfok a padlókörben.)

Ezért 223-->1 !   TA2-->onoff termosztát,  így ez lesz a 2-es kör. A kazán beállításokat az 5.0.0-tól kell beállítani, (amit most a 4.0.0-tól állítottál) Bus  lesz az 1. kör, értelemszerűen a 4.0.0-tól beállítod BUS szabályzóra.

Mi van ha egyszerre két parancs érkezik BUS és TA2-re ? Hát nem tudom, azt hiszem a BUS élvez előnyt, ha jól emlékszem ezzel nem perverzkedtem.

Én ellentétesen időprogramoztam a sensyst, meg egy Q7-est.

Gondolom egyértelmű, ha babrálni akarsz, az egyiket le kell venni alacsonyra amit sose ér el.

TA1-re nem kell rövidzár.

 

 

Előzmény: de! (46753)