Törölt nick Creative Commons License 2023.02.18 0 1 46746

Önrvény radiátorok, (ráadásul 60-80 fokra vannak méretezve -gondolom-) nagy hőtehetetlenséggel bírnak.(ezt említetted is)

Korlátozod a szivattyút, az előremenőt. Nincs lehetősége a kazánnak csak nagyon korlátozottan 

bármilyen beavatkozásra. Ezért vagy kénytelen vagy kézi üzemben azt csinálni amit egyébként megtenne egy szabályzó.

Ezt nevezem agyonfolytásnak.

Ugyan ilyen gyenge pont  -szerintem-  egy hőcserélő, megszakítva (korlátozva) a kapcsolatot a hőleadó és a kazán között. A tervezőasztalról kikerülő adatok nem ilyen feltételekkel lettek megadva.

Értem én hogy néha elengedhetetlen, na de -na...

 

A buszos vezérlésnél a kazán az egyensúlyi állapotban pont a ház hőigényének megfelelő teljesítményen fog üzemelni.

Mindig. De csak 1 helyiség a referencia, ami megköveteli a többi helyiség hőleadóinak a tervezését.

Ha nagyobb mint kell azt tudja komprnzálni a termofej.Ellenkező esetben borul az egyensúly.

Ha nem így tenne; alul vagy túlfűtés lenne. Az meg nem megengedett a kazán "agyában"!

 

Anno én 3 külső hőfokot kértem -helyiségenként- a hőigény számoló programtól -10 0 +10. Ugyanis az országban -15 fok nagyon ritka és nem hosszú ideigtart, az azt áthidaló rövid időben ha 60 fokon is kell mennie a fűtésnek kibírom, meg a kazán is.

Így le van fedve a -fűtés nagyrészét kiadó- átmeneti időszak, (nálam hellyel-közzel) megvan a radiátorméret.

Innen már tudok számolni hőigény-előremenő-teljesítmény kombót, és ha az stimmel a kazán minimumával, kész is vagyok.

Nálad   -gombhoz a kabátot elv-  borul minden a radiátoraid miatt. 

Szerintem ha alacsony hőmérsékleten szeretnél fűteni, először is ott kell rendet tenni.

 

...mert a kazán minimális 3 kW-ja alá csökken a hőigény. Itt véget ér a Cube és a Sensys buszos dala! Hiába csűrik-csavarják az előremenőt, a szivattyú modulációt, a bármit, előbb-utóbb el kell zárni a lángot, különben túl meleg lesz.

Úgy ni! No de mit tesz a pid termosztátod? Kapcsolgat. Mindig. Na ez is halál a kazánra, meg a gázszámlára. Sűrű indulás, a fűtésben nem vagy alig résztvevő hő távozása a kéményen stb...

 

 

 Inkább kapcsoljon a kazánom napi 20-at, minthogy feladjam az inkább 0,1-0,2-es pontosságot.

Ezt már írtam, nem erre tervezték ezeket a kazánokat. Egyébként -szerintem- fél fok ingadozést nem érzel fizikailag, hát pszihésen.... más kérdés :-)

Jól beállíott kazán-megfelelő hőleadó, és máris 2tized...    :-D

 

Mert ha az van, amit tron67 ír, hogy 0,4-es hiszterézissel ki-be kapcsolgatnak...

Nem üzemszerű így a működés! Csak akkor tudja tartani a célhőmérsékletet, ha van hova "dolgznia".

Na ehhez(is) kell a méretezett hőleadó.... 

Nem a cube, nem a kazán hibája, ha túlfűt. Ha nem lenne semmi beavatkozód a kazán védelme kapcsolna le. 

 

egyetlen általam ismert felhasználói mérés sajnos nem azt mutatja, amit látni szeretnék

Talán mert az említett hiányosságok-hibák ott is megvannak?

 

Ha nagyon megunom, simán lehet, hogy felrakok egy külső érzékelőt. Csak beledugom egy zsák homok közepébe, hogy inkább a napi középhőmérsékletet közvetítse.

Azt írtad kocka vagy, hát találj már ki valami okosságot, hogy az átlag hőmérsékletet közvetítse... :-D

Kérdés, milyen időintervallum átlagát akarod... 

Litániát írhatnék(mert ezzel ki kisérleteztem) a külső érzéklelő elhelyezéséről...

 

Azonban ha Sony erre jár, majd jól elmondja neked, hogy márpedig on-off termosztát mellett is működik rendesen. (igaz neki valami bokor, ja nem, bosch kazánja van amelyik nem jeleskedik a saját szabályzójával)  :-D

Szerintem  csak azért mert a hőleadók jól vannak TERVEZVE.

 

 ez a kézi szarakodás átlagember számára vállalhatatlan

Saját dolgod. Én is szeretek kisérletezni.

De kijelenteni, hogy élhetetlen a szabályozott (időjárásfüggő -sic.) fűtés...  na az nem ér!

Teremtsd meg a feltételeit, és működni fog. Mondjuk akkor meg  unatkozni fogsz. :-D

 

 

 

Előzmény: de! (46743)