RnD Creative Commons License 2023.02.12 -4 6 9740

Thüringer HC--Vác: 31-21 (végeredmény)

A második félidő Marincsák Niki és Helembai két gyors góljával kezdődött (utóbbi Kuczora asszisztból). Herbert Müller rögtön időt kért és számon kérte a csapatán ezt a gyenge kezdést. De utána sem javult sokat a THC játéka: Niederwieser egy ziccert a kapufára lőtt, a kipattanót Bukovszky védte aztán mi támadtunk de hamar elveszítettük a labdát, így visszaindulhatott Niederwieser és harmadszorra már nem hibázott ('azért összehozott egy 1/3-at' mondta Borsos Attila, a Sporttv szakkommentátora). Ezután Kuczora talált be baloldalon betörésből de a következő ziccert megint kihagyta, ebből persze indult az ellenfél és megint gólt lőtt (18-11 36. perc)

Nem sokkal később már Kurucz Aida, Kovács Anikó (és Marincsák Nki) volt a belső posztokon elöl. Kurucz Aida két klassz gólt lőtt egymás után: az elsőt középről nyolc méterről talpról, a másodikat szuper egy-egyezés után betörésből szintén középről (18-13 39. perc) Feljöttünk öt gólra....de aztán Lott nagyon könnyen ment be a hatosig Marincsák mellett és újabb német gól máris. Szerencsére erre rögtön válaszolt Kovács Anikó, hiába abajgatta őt egy védő bement a hatosig és onnét (j2) eredményes is volt (ügyesen helyezte a labdát)[ 19-14]

Ezután Kurucz Aida kiharcolta az első emberelőnyt a Vácnak, de aztán jobbszélről Pálffy kihagyta a helyzetet. Rögtön utána viszont Ballai Borit is kiállították, ezzel az emberelőnyünk odalett sőt hetest is befújtak amiből gólt kaptunk (21-14 43. perc) Majd még egy gólt beállóból (22-14)... Visszaállt Kuczora - Kurucz Aida jött le - Kovács Anikó betörésből újabb hetest harcolt ki, de ezt Marincsák Niki kihagyta (NB rémisztő volt a hetesstatunk ezen a meccsen: 1/5).

Bukovszky védett egy átlövést, ebből gyorsan felhoztuk a labdát, Kuczora megjátszotta jobboldalon Kovács Anikót aki rendezetlen védelem ellen jobbkettőből nem is hibázott (22-15 46. perc). Egy újabb technikai hibát követően Nati is indulásból volt eredményes (22-16) A THC ezután három ziccert is kihagyott (egyet beállóból, kettőt indulásból) itt lett volna a lehetőség közelebb jönni, de elöl mi is sorra elszórtuk/elhagytuk a labdákat... Amikor Kuczora újra elhagyta a labdát, Lott a negyedik német ziccert már nem hagyta ki, az ő indulásgóljával lett 24-16 (50. perc) Nálunk Nati viszont az indulás ziccert nem tudta bedobni a németek junior kapusának.....

Az utolsó tíz percben a THC második sora is egymás után lőtte a gólokat (Hilby például mindjárt kettőt) [26-16 53. perc] és ezzel először ezen a meccsen meglett a 'tízközte'. Visszajönni mínusz 10 alá, ez lett a Vác célja a végjátékban: Ballai Bori és Kuczora lőtt is egy-egy gólt (27-18, ezzel Kuczora ezen a meccsen 3/12) de volt rá német válasz...leginkább beállóból, mert ezen a poszton a védekezést egy ideje nem tudtuk megoldani.

Az utolsó öt percre Kurucz Aida--Kovács Anikó--Ballai Bori volt fent elöl, Aida össze is hozott egy hetest (ami megint kimaradt, ezt Kuczora hagyta ki.....) Az utolsó német ziccert, egy  betörést jobboldalon Csizmadia Fanni óriási bravúrral védte, így aztán - ha 'tíz alá' nem is sikerült menni - de azért fölé sem, 31-21-re lehozta a meccset a Vác.

A két fiatal, Kovács Anikó és Kurucz Aida játéka üdítő látvány volt a második félidőben. Aztán h a többiek, a 'felnőttek' (Kuczora, Marincsák, Ballai Bori, Ferenczy és még sorolhatnánk) miért játszottak ma ilyen pocsék formában erre csak Herbert Gábor tudja a választ. De lehet ő sem...