kukácska Creative Commons License 2023.02.07 0 0 56443

Ez a szűrőprogram akár jó, hasznos is lehet. DE!

A levelet megkapja a 87 éves néni. Megörül neki, mert azt hiszi, hogy ez egy olyan ingyenes vizsgálat, mint a kerületi 3 éves mammográfia (Medical Center). Postán visszaküldi a szándéknyilatkozatot, mert anélkül nem végzik el. Valamikor kap egy tégelyt vagy egy választ, hogy mi a fenét akar, mert az ő korosztályára nem vonatkozik. Esetleg a részére is elvégzik a vizsgálatot, de fizesse meg, x-ezer Ft.

 

A levélben van egy telefonszám. Felhívtam őket, ahol kaptam egy másik telefonszámot. Ott elmondták, hogy lefutóban van a projekt és maradt még keretük, ezért kiküldték azoknak az 50 és 70 év közöttiek részére, akik eddig kimaradtak.

Nem akartam velük kekeckedni, hogy egy 87 éves vagy a 2 éve halott valaki hogyan tartozik ide. Ráadásul, a mellékelt "Meghívás vastagbélszűrésre" nevezetű mellékelt nyomtatvány első oldalán is rajta van, hogy

"A szűrésre az 50 - 70 év közötti nők és férfiak kapnak meghívót kétévente, mivel bizonyított..."

 

Egyszerűen nem lehet (szalonképes) szavakat találni arra, hogy milyen fejetlenül intéznek dolgokat.

Előzmény: Patreides (56440)