Clas Evo System Creative Commons License 2023.02.05 0 0 46629

Kedves Hozzáértők !

 

Kérem a véleményeteket az alábbi jelenséggel kapcsolatban:

7 éves Ariston Evo Class System készüléket használunk fűtésre és meleg víz előállítására.

Minden év augusztusában ellenőriztetem a készüléket. 

Rendszeresen iszaptalanítok/iszaptalanítottam, szinte alig tartalmaz/tartalmazott szennyeződést a leeresztett víz.

 

Már egy év használat után okozott meglepetést a készülék:

Fűtés leállása után élés, fémes kattogó hangok hallatszottak/hallatszanak, ami akár egy percig is  eltarthat.

Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor egy szelep próbál valamelyik irányba váltani, de folyamatosan "visszaejt".

 

A szakember szerint eltömődött a hőkicserélő. Savazás a megoldás mondta. Savazás után meg is szűnt időlegesen a probléma, de rövid időn belül mindig újra jelentkezik.

 

Ma már ott tartunk, hogy évente kétszer savazzuk a hőkicserélőt.  Az utolsó savazás utáni kérdésemre, hogy sok szennyeződés volt-e azt a választ kaptam, hogy alig.

 

Üzembe helyezéskor a mester 65 fokra állította a fűtés és  55 fokra meleg víz hőmérsékletét.

Az utolsó néhány savazás után, néha még aznap, amikor visszakerült a hőkicserélő, már hívtam is a szakit, hogy a hiba továbbra is fennáll.

Azt javasolta, vegyük vissza a fűtés hőmérsékletét előbb 60, majd később 55 fokra.

Most 55 fokos vízzel fűtünk, a leállás utáni kattogó/csilingelő  hang sajnos továbbra is jelentkezik.

 

Kérem a hozzáértők véleményét, mi okozhatja ezt a hanghatást és hogyan lehet megszüntetni?

 

Köszönöm !

 

SZM