mindenki senkije Creative Commons License 2023.02.03 0 0 92235

Close / Közel

"Hogyan dolgozza fel egy 13 éves fiú, ha a legjobb barátja öngyilkos lesz? Léo és Rémi a legjobb barátok, akik sülve-főve együtt vannak. A kapcsolatuk közeli, sőt, egyesek szerint már-már túl közeli. Bár még csak tizenhárom évesek, az iskolában azzal kezdik el csúfolni őket, hogy ők valójában szerelmesek egymásba. A Close (Közel) című film érzékeny és fájdalmas alkotás a kiskamaszok törékeny lelkivilágáról."

Hát én nem tudom, most biztos én leszek az érzéketlen bunkó, de senkinek sem tudom jó szívvel ajánlani ezt a filmet. Mégis, ki akarná nézni azt, ahogyan egy kisfiú egy bő órán keresztül gyászol és belülről felemészti a bűntudat? Mert ez a film roppant érzékletesen, de bizony ezt mutatja be. Lehet azt mondani persze, hogy a rendező és színészek mennyire egymásra találtak most és a kissrác tényleg óriásit alakít (respect), mert valóban nagyon hitelesen és szűkszavúan szomorkodik. Az utolsó 20 percben már nagyon szenvedtem, addigra már az összes kört megfutotta a film kétszer és bárhol abba lehetett volna hagyni és erőszakosnak éreztem az arra való törekvést, hogy a néző a következő csomag papírzsepijét is telezokogja. A film első fele valahogy ígéretesebb, meg ismét mondom, a kissrác alakítása mellet nehéz szó nélkül elmenni, de elnézést kérek, hitelesség ide vagy oda, de nem olyan nagyon érdekes téma ám ez összességében. Legalábbis engem ez most nagyon nem csapott meg.
6 / 10