Jahno Creative Commons License 2023.01.17 -1 1 121286

Jó az általában háttérre mérve, úgyis sziluettes vacak lesz, max. kicsit lefelé húzol a kompenzáción. Háttér ha nagyon szürke akkor elég nehezen ég ki, adhatsz neki bátran bármilyen irányba. Szerintem erre sincs recept, mint általában semmire :-D Inkább a távolságot kell eltalálni, hogy ha túl messze vagy akkor a tárgy nem látszik, ha a tárgyhoz közel van a háttér és nem sűrű a köd, akkor meg az nem adja ki olyan szépen, mert minden belelóg és bele látszik mögötte. Itt az oldalsó kivágásokkal kellett szórakoznom, mert hátrébb nem lehetett menni, oldalról más lógott bele, bokrok, fák, de azért valamennyire nyilván kiadta. A másik fa jobb, ott 1 kiométeren belül semmi nincs. 

 

Ha nagyon biztosra szeretnél menni akkor nyomsz egy expó sorozatot és kész. Nekem most a kijelzőm látványosan világos és nem csak a világosság van feltolva, így néha kis korrekció ráfér felfelé. Még tavaszig meg kell tanulnom a hóbortjait, hosszú záraknál vannak bonyodalmak, hogy kijelzőn teljesen jó és világos, amúgy még sok FÉvel alexpós az egész. Kibírja. Ha kel a nap akkor úgyis 5 másodpercenként változik a fény, egyik kocka még kb. 1 perces hosszú expós, pár perc múlva már kézből /10 környékén kitartod és azt veszed észre, hogy folyamatosan csökken a záridő. Nem kell túlgondolni, menni kell és csinálni, én felírtam egy csomó hasonló helyet és korrdinátát és nem az időmhöz meg a helyhez próbálok tervezni, hanem ha olyan az időjárás akkor menni. Reggel ránézel valami webkamerára, aztán vagy visszafekszel aludni vagy nem.

Előzmény: zoltansc (121284)