bando53 Creative Commons License 2023.01.09 0 0 47014

Ha Norica tömítés van kéznél, akkor akkor az M7-s un. Skoda csavarral szerelem, mert az passzentosan illeszkedik a gyári 7 mm-s furatba! Mióta kapható a Norica tömítés azóta használom az M7-s Skoda csavarral. A xarul, azaz, sehogy sem karbantartott régi volt MHSZ-s légpuskákban jobban működik a faggyús marhabőr, mert az jobban felveszi a az oválra kopott léghenger formáját, mint a Norica tömítés szabályos kör mérete. A FÉG  LG dugattyúk átka, hogy a roppantott dugattyúfej elem az edzett alkatrész, a léghenger anyaga meg jóval puhább anyagból készült, azaz egy varrat nélküli acélcsőből. A szétmállott dugattyú tömítéstől a dugattyúfej már a gravitációtól is a léghenger alsó részét koptatja. Pár saját LP és LG puskám dugattyúfejét átalakítottam és HW 77-97 tömítéssel szereltem össze! Nem egy olcsó mulatság, főleg az esztergályos munka +  a HW tömítés, mert sokkal finomabban, kisebb rezgéssel működik a fegyver, mint az eredeti gyári bőrös LG, vagy a gyári kemény műanyagos LP dugattyúval!

Találkoztam már oválisra kopott légházas Walther LGV puskával is! Annak is a szabadon mozgó gyári dugattyú tömítés füles acél alkatrésze a megkopott  műanyag tömítés után a gravitációsan csak a léghenger alsó részén fém a fémen csúszkálva párszázad ovalitást okozott! a léghenger újra hónolása után egyedi túl méretes szerelt poliuretán tömítéssel újra precízen működik!

Előzmény: Suhl303 (47013)