robertó69 Creative Commons License 2023.01.08 0 0 46972

Igen! Én is erről beszéltem! Elég baj az, hogy ezt látod!

         Elmagyarázom neked bővebben, hogy te, és esetleg azok, akik nagyobb kaliberű légpuskát akarnak beíratni sport célra, hogy miért nem fogják tudni:

- Jelenleg kizárólag az MDLSZ ad ki javaslatot légpuska +7,5 J-ra

- Javaslatot úgy tesz, hogy megvizsgálja: az adott fegyver megfelel-e az általa rendezett versenyek fegyver előírásainak, vagy sem!

- 7,5 J-nál erősebb fegyvert kizárólag jogszerűen birtokolhatsz, használhatsz versenyeken.

- 7,5 J-nál erősebb légfegyvert jelenleg kizárólag az IMSSU légpuska számban használhatsz legálisan.

- Erre a számra az előírás egyértelmű, leírtam a hivatkozást az ISSF 10 m légpuska nemzetközi szabályzatára.

  Ebből egyenesen adódik, hogy semmilyen más kaliberű légpuskát nem fog engedélyezni a Szövetség, az Ig.Rend. pedig nem fogja neked beírni!

  Kivételek ugyan vannak, de az a törvény felett állókra vonatkozik, és nem ránk, földi halandókra!

         A hazai szabályzatra ne hivatkozz, azt (kis) részben én is írtam! De már ott is javítva van benne sok elírás, amit még novemberben jegyzékeltem a többieknek.

A nemzetköziben pedig egyértelmű a leírás, elolvashatod magyarul is!

Nem tudom, honnét ollóztad azt az openes dolgot, de hogy nem a jelenleg érvényesből, az biztos!

Vitatkozhatunk róla holnap estig, de akkor se fog neked a rendőrség .177 kalibernél nagyobb légpuskát.

       Kérdezz már rá Loksira, ha nekem nem akarod elhinni! Sokszoros Országos Bajnok, Európa Bajnok, és képben van az érvényes szabályok terén!

 

Le se merem írni, hogy idén január elsejétől már a Hazai, 7,5 j- os kategóriában sem indulhatsz, csak 4,5 mm-es kaliberű légpuskával!

Hosszas megvitatás után került ki a szabályból a többi kaliber, mivel egyik fél  - mi sem - emlékezett olyanra, hogy bárki más kaliberrel versenyzett volna.

    Mivel már a hazai szabályzatban se szerepel az 5,5 mm, mint engedélyezett kaliber, kérlek, mutasd már meg nekem a forrásművedet, amiből merítkezel?

Előzmény: picurgyu (46969)