kormi07 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 46188

Utolsó hsz, mert már én unom magamat:-)

 

marad kb 25 % fogyasztáscsökkenés átlagban.(ami a kpcsolgatások drasztikus számának a lecsökkenéséből adódik

 

pont azt magyarázom, hogyha olyan rendszerről veszed le a kazánt ami nem kapcsolgat, akkor is hasonló lesz a csökkenés, mert nem a ki-be kapcs miatt, hanem a készülék hatásfoka önmagában is jobb ennyivel.

Erre mondtam, hogy aki Étit cserélt le radiátorról, annak is ennyit csökkent, de ott kevesebb a kapcsolás.

Ti mondjátok, most is azt írtad, hogy a kapcsolgatás önmagában hoz 25%-ot.

Akkor ezekszerint ha elindítom a régi kazánomat, hogy fixen menjen, akkor közel hasonló hatásfoka lesz, mint a kondenzációsnak 25 évvel később? Ne már:-)

 

mivel magyarázod azt a 25% átlag fogyasztáscsökkenést?

 

Azzal, hogy műszakilag sokkal jobb a készülék, mint a régi?.

 

itt a Homor úr véleménye

1.
Ha Önnek nagyrészt padlófűtése van,
akkor kb. 30%-os mértékű energia-megtakarításra számíthat.
(Azért nem tud sokkal több lenni, mert a lomha padlófűtés miatt a régi kazán sem kapcsolt be-és-ki
túl gyakran, így főleg a jóval alacsonyabb füstgázhőmérséklet és a kondenzációs hatásfok miatti
különbség „jön ki”, (ezen pedig csak 8..9% múlik)

 

 

erre fogtam a fejemet, mert ez nem így van a valóságban, de lényegtelen.(ha igaz lenne a ki-be kapcs miatti nagy megtakarítás, akkor nálam 40% felett kellett volna kijöjjön, de nem jött ki. akkor se jött volna ki, ha puffert fűtök napi 2 bekapcsolással, onnan meg külön szivattyú fűti a lakást. hülye voltam, mert létezett ilyen összeállítás nálam, ki tudtam volna próbálni gázfogyás szempontjából)

 

szerintem én elengedtem a témát, nem értünk egyet, van ez így.

Előzmény: Unicalfan (46155)